Anti-encyklopedie anti-antropologie

Anti-encyklopedie anti-antropologie - Jaroslav Malina | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Jaroslav Malina
DIMENZE
7,9 MB
NÁZEV SOUBORU
Anti-encyklopedie anti-antropologie.pdf


Chcete si knihu přečíst?Anti-encyklopedie anti-antropologie ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jaroslav Malina. Číst Anti-encyklopedie anti-antropologie Online je nyní tak snadné!

POPIS


Obsahem knihy antropologa a spisovatele prof. PhDr. Jaroslava Maliny, DrSc., je reflexe člověka, společnosti a kultury z perspektivy poetické literární narace a exaktních antropologických slovníkových definic. Jedná se o hravé a invenční antropologické dílo, které svojí koncepcí i způsobem zpracování osciluje na hranici vědecké práce a krásné literatury. Malinův cíl je přímočarý. Kombinací poezie vyprávějící hravé příběhy o člověku a chladných slovníkových pojmů a kategorií usiluje o to nastolit nový úhel pohledu na svět, který nás obklopuje. Malina nerelativizuje pouze tradiční antropologické přístupy ke studiu člověka, přírody a kultury, ale také témata a formální prostředky poezie, obvykle vnímané jako nástroj poetických, alegorických a nadčasových poselství. Způsobem práce s textem se autor přihlásil k postmodernímu zpochybnění filozofických "metanarativních příběhů" moderny, odmítnutí "velkých ideologií" a problematizování vědecké "víry" v platnost tradice osvícenské racionality. Prostřednictvím svých básní ironicky a sarkasticky odmítá objektivní relevantnost univerzální vědecké pravdy i touhu po nastolení jediného, obecně platného antropologického paradigmatu. Ve svých veršovaných příbězích programově akcentuje názorovou a kulturní pluralitu a právo na soužití různých pravidel poznání, odlišných vzorců jednání i alternativních vědeckých interpretací. Originálním způsobem tak naplňuje slova francouzského postmoderního filozofa Jeana-Françoise Lyotarda: "K invenci nového dochází vždy uprostřed názorové různosti" (Jean-François Lyotard, O postmodernismu, Filosofický ústav AV ČR, Praha 1993, s. 99).


...cyklopedie anti-antropologie. Pridať k obľúbeným ... Ctnosti a neresti levně | Mobilmania zboží ... . Pridať do porovnania. Strážiť cenu Pridať recenziu Produkt vám dodá: 97% zákazníkov odporúča obchod Doprava od 2,00 € do 2 týždňov ... Anti-encyklopedie anti-antropologie Autor: Malina, Jaroslav Nakladatel: CERM EAN: 9788072048502 ISBN: 978-80-7204-850-2 Popis: 1× kniha, vázaná, 600 stran, česky Rozměry: 13 × 22 cm Rok vydání: 2014 Kniha: Anti-encyklopedie anti-antropologie - Jaroslav Malina. Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je nadál ... Anti-encyklopedie anti-antropologie - Jaroslav Malina ... ... . Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je nadále plně v provozu. Od 27. 4. 2020 jsou navíc všechny naše prodejny a výdejny opět otevřeny. Pouze u některých je upravena otevírací doba, bližší informace naleznete zde. ... Anti-encyklopedie anti-antropologie Jaroslav Malina. Anti-encyklopedie anti-antropologie. Jaroslav Malina. Četl(a) jsem. Chci přečíst. 0.0 z 5 hvězdiček ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY