Bezcitnost

Bezcitnost - Martyna Bunda | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Martyna Bunda
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Bezcitnost.pdf


Chcete si knihu přečíst?Bezcitnost ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Martyna Bunda. Číst Bezcitnost Online je nyní tak snadné!

POPIS


Kniha Bezcitnost je věnována mámě, sestře, dcerám, našim babičkám, tetičkám a přítelkyním. Směle si ji však mohou přečíst i muži. Máme-li v případě prozaického debutu Martyny Bundy hovořit o ženské literatuře, jde o literaturu syrovou, nesnivou, nemagickou, neupravenou, drsnou, pravdivou a namnoze lidskou. Jde o lakonicky úsečný text, v němž není ani slovo navíc. Autorčin debut lze přirovnat k tematice knih Olgy Tokarczukové, chybí mu však jakýkoli mysticismus. Charakterizuje ho především střet starých vesnických pořádků s městským světem, stejně jako druhé světové války s poválečnou dobou v podobě nového lidového Polska. Kniha pojednává o životě stárnoucí Rozely a jejích tří dcer – Gerty, Trudy a Ildy; každá z nich trpí jistým druhem „bezcitnosti“ a každá z nich má také určitou vnitřní stopku, která hranice oné bezcitnosti reguluje. Bezcitnost není jen dobře napsaná sága o ženách z oblasti Kašub. Je to příběh o těžkých poválečných časech, o venkovských tradicích a rituálech, o nalezení svého místa ve světě, o budování vlastní identity a konečně o štěstí. Dechberoucí ženská sága z poválečného Polska. Vydání knihy podpořil Polský knižní institut.


...ost. Synonyma: • chlad • lhostejnost ... Bezcitnost — Nakladatelství Argo ... . Některá související slova lhostejnost, chlad. Komentáře ke slovu bezcitnost » přidat nový komentář ... Bezcitnost a znaky psychopatie lze odhalit už u dětí, zjistili vědci. 12. září 2015 7:48, aktualizováno 7:48 Psychopatické rysy je možné zjistit už u tříletých dětí. Vyplývá to z mezinárodní studie pod vedením australských expertů, kteří sledovali, jak děti reagují na různé výrazy obličeje a na neutrální či ... 'bezcitnost' přeloženo v bezplatn ... bezcitnost - ABZ slovník českých synonym ... ... 'bezcitnost' přeloženo v bezplatném anglickém slovníku, mnoho dalších překladů anglicky bab.la arrow_drop_down bab.la - Online dictionaries, vocabulary, conjugation, grammar Toggle navigation sadistická psychopatie - citová chladnost, bezcitnost, nesvědomitost, sklon ke krutosti projevující se u...SOUVISEJÍCÍ KNIHY