Pod maskou benevolence: Zneschopňování neslyšící komunity

Pod maskou benevolence: Zneschopňování neslyšící komunity - Harlan Lane | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Harlan Lane
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Pod maskou benevolence: Zneschopňování neslyšící komunity.pdf


Chcete si knihu přečíst?Pod maskou benevolence: Zneschopňování neslyšící komunity ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Harlan Lane. Číst Pod maskou benevolence: Zneschopňování neslyšící komunity Online je nyní tak snadné!

POPIS


Studie Harlana Lanea představuje komplexní (lingvistický, antropologický, historický) pohled na reprezentaci neslyšící komunity, otázku znakového jazyka a vzdělávání neslyšících. Autor zaujímá jasné stanovisko: tato komunita je jazykovou a kulturní menšinou, která má právo na svůj jazyk a kulturní hodnoty. Lane se snaží hledat historické kořeny medikalizace hluchoty a s ní souvisejících jevů (oralismus atd.) a ukazuje, jakým způsobem se konstituovaly předsudky určující negativní pohled na tuto komunitu. Zaujímá rovněž radikální stanovisko k etickým otázkám souvisejícím s kochleárními implantáty. Jeho kniha je zásadním příspěvkem jak k deaf studies, tak lingvistice znakového jazyka.


...ou benevolence: Zneschopňování neslyšící komunity Harlan Lane Nakladatel: Karolinum 2014 Pod maskou benevolence ... Vítězství nad chronickou bolestí - Inovativní přístup k ... ... . Zneschopňování neslyšící komunity Lane Harlan ... Studie Harlana Lanea představuje komplexní (lingvistický, antropologický, historický) pohled na reprezentaci neslyšící komunity, otázku znakového jazyka a vzdělávání neslyšících. Autor zaujímá jasné stanovisko: tato komunita je jazykovou a ... Kniha: Pod maskou benevolence -- Zneschopňování neslyšící komunity - Harlan Lane. Fungujeme! Vážení zák ... Pod maskou benevolence zneschopnovani neslysici komunity ... ... ... Kniha: Pod maskou benevolence -- Zneschopňování neslyšící komunity - Harlan Lane. Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je nadále plně v provozu. Od 27. ... Jeho kniha je zásadním příspěvkem jak k deaf studies, tak lingvistice znakového jazyka. (zneschopňování neslyšící komunity) Zneschopňování neslyšící komunity. P...SOUVISEJÍCÍ KNIHY