Příběhy cest: Putování po cestách i necestách okolím Drozdovské Pily a údolím Březné

Příběhy cest: Putování po cestách i necestách okolím Drozdovské Pily a údolím Březné - Alena Crhonková | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Alena Crhonková
DIMENZE
6,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Příběhy cest: Putování po cestách i necestách okolím Drozdovské Pily a údolím Březné.pdf


Chcete si knihu přečíst?Příběhy cest: Putování po cestách i necestách okolím Drozdovské Pily a údolím Březné ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Alena Crhonková. Číst Příběhy cest: Putování po cestách i necestách okolím Drozdovské Pily a údolím Březné Online je nyní tak snadné!

POPIS


Cesty tvoří mystickou síť spojující člověka se Zemí. Země si svým reliéfem určila, kudy po ní budou lidé chodit, a učinila některá místa neschůdná a jiná průchozí. Těmi pak člověk odpradávna prošlapával spojení mezi osadami, k polím, k lesu a okolo řek, za prací aobživou a za obchodem. Jak staré ty cesty mohou být? A není nakonec chůze po nich rituálem k uctívání Země a našich předků - předchůdců? Každá cesta má svůj charakter, své význam a účel, někdy zřejmý jindy skrytý, a také svou historii, kterou už často můžeme odhalovat jen intuicí. Co všechno se na nich přihodilo, jak ta krajina vypadala dříve a co v ní předchozí generace zanechaly? Byla doba, kdy při cestách stávaly kříže, boží muka nebo jen svaté obrázky. Některé byly na místech kde někdo zahynul, jiné jen tak, k zastavení pocestného a jeho krátké modlitbě. Autorka je zábřežskou výtvarnicí a pedagožkou. Zdrojem a inspirací k sepsání této knihy jí bylo lesnaté údolí Drozdovské Pily u Zábřeha, kde autorka žije a se kterám je celoživotně spojena.


...ul: Putování po cestách i necestách okolím Drozdovské Pily a údolím Březné V krátkých, meditativně laděných textech se šumperská pedagožka a výtvarnice vydává na cesty po svém kraji, představuje jeho skrytá zákoutí a místa, k nimž má konkrétní ... Cestopisné - strana 3 z 7 | Kupte Knihy na Martinus.cz ... ... Příběhy cest: Putování po cestách i necestách okolím Drozdovské Pily a údolím Březné Alena Crhonková Nakladatel: Poznání 2019 Putování po cestách i necestách okolím Drozdovské Pily a údolím Březné. CRHONKOVÁ Alena. Info: Poznání, 2019 (1.) - váz., 96 str. EAN: Kniha: Příběhy cest (Alena Crhonková). Nakupujte knihy online vo vašom obľúbenom kníhkupectve Martinus! Příběhy cest - Putování po c ... ALENA CRHONKOVÁ. Malba - kresba- grafika MUZEUM uzavřeno ... . CRHONKOVÁ Alena. Info: Poznání, 2019 (1.) - váz., 96 str. EAN: Kniha: Příběhy cest (Alena Crhonková). Nakupujte knihy online vo vašom obľúbenom kníhkupectve Martinus! Příběhy cest - Putování po c...SOUVISEJÍCÍ KNIHY