Dáma s kaméliemi

Dáma s kaméliemi - Alexandre Dumas | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Alexandre Dumas
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Dáma s kaméliemi.pdf


Chcete si knihu přečíst?Dáma s kaméliemi ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Alexandre Dumas. Číst Dáma s kaméliemi Online je nyní tak snadné!

POPIS


Jsme v Paříži devatenáctého století. Krásná a něžná kurtizána Markéta Gautierova se seznámí s Armandem Duvalem, který se do ní beznadějně zamiluje. S postupem času i kněžka lásky otevře své srdce, jenže jejich vztah je pro tehdejší společnost a obzvlášť pro Duvalovu rodinu naprosto nepřijatelný. Dáma s kaméliemi patří mezi nejvýznamnější romantické romány. Příběh nešťastné lásky je částečnou autobiografií Alexandra Dumase mladšího, jenž se s čtenářem podělil o krásu i šílenou bolest, kterou prožil ve vztahu se slavnou hetérou Marií Duplessis.


... kaméliemi (1848, La Dame aux camélias) je autobiograficky založený romantický román velké nešťastné lásky, jehož autorem je francouzský spisovatel Alexandre Dumas mladší ... Alexandre Dumas ml. - Dáma s kaméliemi ... .Po velikém úspěchu, kterého román dosáhl, jej autor roku 1852 také zdramatizoval.Podle románu napsal roku 1853 italský skladatel Giuseppe Verdi operu La traviata. Dáma s kaméliemi je bezesporu jedním z nejslavnějších milostných příběhů novodobé literatury, který inspiroval vznik dalších adaptací mnoha uměleckých žánrů, například Verdiho opery Traviata nebo mnohá filmová zpracování. Slavný romantický román Alexandra Dumase mladšího je částečně autobiografický příběh nešťastné lásky, ve kterém se aut ... Dáma s hranostajem - Wikipedie ... . Slavný romantický román Alexandra Dumase mladšího je částečně autobiografický příběh nešťastné lásky, ve kterém se aut...SOUVISEJÍCÍ KNIHY