Komunistický manifest

Komunistický manifest - Karl Marx, | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Karl Marx,
DIMENZE
6,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Komunistický manifest.pdf


Chcete si knihu přečíst?Komunistický manifest ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Karl Marx,. Číst Komunistický manifest Online je nyní tak snadné!





POPIS


Druhá nejprodávanější kniha všech dob, unikátně v komiksovém provedení hlavního kreslíře britského deníku The Guardian. Povinná četba: nemusíte jej milovat, ale měli byste jej znát. Proletáři všech zemí, spojte se! Nemáte co ztratit, leda své okovy. Dobýt můžete celý svět. V roce 2018 uplynulo 200 let od narození Karla Marxe, jedné z nejkontroverznějších postav světové historie. Text Komunistického manifestu Marx napsal ve svých necelých 30 letech, údajně během víkendu v Bruselu v lednu 1848. Ani on sám v době psaní jistě netušil, že v příštím století se bude bezmála polovině lidstva alespoň formálně vládnout v souladu s idejemi a ambicemi poprvé vyloženými na těchto stranách. V době, kdy pouhých několik desítek lidí má stejný majetek jako polovina lidstva dohromady, se však Marxovi nedá upřít ani velká míra vizionářství. Právě rozpor mezi zrůdností ideologií, které Marxovy myšlenky přebíraly a reálnou podstatou jeho myšlenek se snaží vykreslit známý britský kreslíř Martin Rowson, dvorní karikaturista prestižního deníku The Guardian. Úloha je to jistě nesnadná.


...stický manifest. Překlad August Radimský ... Špidlův „Komunistický manifest" | Václav Klaus ... . 2. vyd. Praha: Zář, 1898. 51 s. Dostupné online. Související články. Karl Marx; Externí odkazy. Obrázky, zvuky či videa k tématu Komunistický manifest ve Wikimedia Commons; Dílo Komunistický manifest ve Wikizdrojích Toto vydání, stejně jako další německá vydání z roku 1883 a 1890, vyšlo pod názvem „Komunistický manifest". První ruské vydání „Manifestu Komunistické strany" vyšlo roku 1869 v Ženevě v překladu Bakunina, který na několika místech text zkomolil. Karel Marx a Bedřich Engels Manifest kom ... Klausova amnestie, její vysvětlení i kritika | EXPRESS INFO ... . Karel Marx a Bedřich Engels Manifest komunistické strany. Evropou obchází strašidlo - strašidlo komunismu. Ke svaté štvanici na toto strašidlo se spojily všechny mocnosti staré Evropy - papež i car, Metternich i Guizot, francouzští radikálové i n...



SOUVISEJÍCÍ KNIHY