V existencialistické kavárně: O svobodě, bytí a meruňkových koktejlech

V existencialistické kavárně: O svobodě, bytí a meruňkových koktejlech - Sarah Bakewellová | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Sarah Bakewellová
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
V existencialistické kavárně: O svobodě, bytí a meruňkových koktejlech.pdf


Chcete si knihu přečíst?V existencialistické kavárně: O svobodě, bytí a meruňkových koktejlech ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Sarah Bakewellová. Číst V existencialistické kavárně: O svobodě, bytí a meruňkových koktejlech Online je nyní tak snadné!

POPIS


Píše se rok 1933. V pařížském baru Bec-de-Gaz nedaleko Lucemburských zahrad si tři mladí přátelé objednávají meruňkový koktejl. Světle oranžový nápoj patří k místním specialitám, takže to není nic zvláštního. Až na to, že druhá runda zásadně ovlivní filozofii, literaturu a světovou kulturu.Ti tři u malého stolku jsou Simone de Beauvoir, Jean-Paul Sartre a Raymond Aron a zrovna se seznámili s fenomenologií, filozofickým směrem hlásajícím „zpátky k věcem samým“. Předmětem filozofického zájmu se tak najednou může stát dopitá sklenice nebo otrávený číšník, který ji odnáší.A právě v této chvíli začíná také kniha Sarah Bakewellové, která s erudicí a zároveň s lehkostí líčí životní osudy předních evropských myslitelů, spisovatelů a dramatiků — Martina Heideggera, Alberta Camuse, Jana Patočky a dalších — a přitom sleduje existencialistickou nitku ve světovém myšlení.


...ncialistické kavárně: O svobodě, bytí a meruňkových koktejlech ... Sklenice na koktejl | Sleviste.cz ... . Sarah Bakewellová Nakladatel: Host 2019 2 recenze. Sojka hlídačka. Sojko sojko, ... V existencialistické kavárně O svobodě, bytí a meruňkových koktejlech. Čtenářské recenze (1) Recenze v médiích (1) Magazín OKO (1) Autoři; Kategorie a témata ... E-kniha: V existencialistické kavárně -- O svobodě, bytí a meruňkových koktejlech - Sarah Bakewellová Fungujeme! Vážení zákazníci, knihy si u nás můžete nadále objednávat s doručením Českou poštou , GLS, Zásilkovnou či s vyzvednutím na našich výdejnách v Brně, Praze a Plzni. Kniha: V existencialistické kavárně (Sarah Bakewell). Nakupujte ... V existencialistické kavárně o svobodě, bytí a meruňkových ... ... . Kniha: V existencialistické kavárně (Sarah Bakewell). Nakupujte knihy online vo vašom obľúbenom kníhkupec...SOUVISEJÍCÍ KNIHY