Civilní letecká doprava Československa

Civilní letecká doprava Československa - Jiří Šoffer | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Jiří Šoffer
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Civilní letecká doprava Československa.pdf


Chcete si knihu přečíst?Civilní letecká doprava Československa ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jiří Šoffer. Číst Civilní letecká doprava Československa Online je nyní tak snadné!

POPIS


Kniha vychází z archivních dokumentů a podrobně popisuje vývoj civilního dopravního letectví od vzniku republiky do konce roku 1948. Zabývá se vývojem prvorepublikových leteckých společností Československých stát­ních aerolinií a Československé letecké společnosti. Neopomíjí ani jiné pokusy. Seznámí čtenáře se situací v době okupace a činností našich dopravních pilotů ve službách RAF. Největší pozornost je věnována vývoji po skončení války. Popisuje snahu levicově orientovaných politiků na personalizaci nové letecké společnosti, perzekuci bývalých příslušníků RAF a dosazování nekompetentních lidí do vedoucích funkcí. Seznamuje čtenáře s používanými letadly obou společností včetně imatrikulací. Podrobně popisuje některé havárie. Seznamuje s provozovanými spoji obou společností a letovými řády. Dává příležitost seznámit se s osobnostmi, které měly vliv na civilní leteckou dopravu. Představuje hospodaření společností a srovnává hospodaření státní a soukromé spo­lečnosti. Objektivně ukazuje neblahý vliv zasahování politiků a státních úředníků do činnosti letecké společnosti.


... letecká doprava Československa. Jiří Šoffer ... Civilní letecká doprava Československa - Krakatit ... . skladem . Číslo produktu: 100095: ... Dává příležitost seznámit se s osobnostmi, které měly vliv na civilní leteckou dopravu. Představuje hospodaření společností a srovnává hospodaření státní a soukromé spo­lečnosti. Objektivně ukazuje neblahý vliv ... Kniha Civilní letecká doprava Československa Kniha vychází z archivních dokumentů a podrobně popisuje vývoj civilního dopravního letectví od vzniku republiky do konce roku 1948. Zabývá se vývojem prvorepublikových leteckýc ... Brzy vyjde | Civilní letecká doprava Československa | Naše ... ... . Zabývá se vývojem prvorepublikových leteckých společností Československých stát­ních aerolinií a Československé letecké společnosti. Kniha Civilní letecká doprava Československa Kniha vychází z archivních dokumentů a podrobně popisuje vývoj civilního dopravního letectví od vzniku republiky do konce roku 1948. Zabývá se vývojem prvorepublikových leteckých společností Česko...SOUVISEJÍCÍ KNIHY