Doplavat domů

Doplavat domů - Deborah Levy | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Deborah Levy
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Doplavat domů.pdf


Chcete si knihu přečíst?Doplavat domů ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Deborah Levy. Číst Doplavat domů Online je nyní tak snadné!

POPIS


Francouzská Riviéra, rodinka na dovolené. Osoby a obsazení: Joe je uznávaný básník, jeho manželka Isabel pracuje jako reportérka. Plus pubertální dcera plus dva rodinní přátelé. Tuhle idylku naruší neznámá dívka, která se jednou ráno koupe nahá v jejich bazénu. Kitty je výstřední, nevypočitatelná, možná duševně narušená mladá žena… Během jednoho týdne se životy všech obrátí naruby.Ukázka z textuKitty zvedla oblázek velký jako její dlaň a podala ho Nině, aby se skrz něj mohla podívat. Seděly v Nice na jedné veřejné pláži pod Promenade des Anglais. Kitty prohlásila, že na soukromých plážích se za lehátka a slunečníky platí horentní sumy. Všichni tam vypadají jako pacienti v nemocnici, běhá jí z toho mráz po zádech. Slunce jí vypalovalo do voskově bledé tváře růžové fleky.Nina se poslušně podívala dírou. Spatřila usmívající se mladou ženu, v předním zubu měla vsazený fialový drahokam. Když oblázek otočila, žena vybalovala z tašky jídlo. Byla tam ještě další žena, seděla v nízkém pruhovaném plátěném křesílku a v pravé ruce držela vodítko velkého bílého psa. Ten pes vypadal jako sněžný vlk. Modrooký husky. Nina se mu do těch modrých očí zadívala dírou v oblázku. Nebyla si tím tak docela jistá, ale připadalo jí, že sněžný vlk rozvazuje té ženě s drahokamem v zubu tkaničky. Nina to všechno viděla ve střípcích dírou v kameni. Když se podívala znovu, všimla si, že žena v černém tričku má jen jednu ruku. Otočila kámen na délku a zašilhala skrz něj přivřeným okem. U plátěného křesílka stál elektrický invalidní vozík ozdobený mušličkami. Ženy se teď líbaly. Jako milenky. Když se Nina dívala, jak se k sobě naklánějí, slyšela se dýchat hlasitěji. Celé prázdniny přemýšlela, co by dělala, kdyby se někdy ocitla o samotě s Claudem. Pozval ji k sobě do kavárny na cosi, čemu říkal aperitiv. Nebyla si jistá, co to je, a stejně se stalo něco, čím se všechno změnilo.


...t domů 2014; Kniha Doplavat domů je v. Právě čtených: 2x: Přečtených: 176x: Čtenářské výzvě ... Malá veľká rodinná dráma - Medzi knihami - čerstvé ... ... ... Doplavat domů je krátká novelka, která ovšem není literární jednohubkou. Její závěr ve vás bude ještě dlouho rezonovat a její nedořečenost vás nenechá úplně zapomenout. Námět a délka by lákaly ke čtení někde na pláži, ale témata a konflikty, které se postupně vynořují, jsou naopak zcela neodpočinkové. 5.6 ... Doplavat domů book. Read 1,205 reviews from the world's largest community for readers. Francouzs ... HOLKAMODROOKATA: Doplavat domů ... . 5.6 ... Doplavat domů book. Read 1,205 reviews from the world's largest community for readers. Francouzská Riviéra, rodinka na dovolené. Osoby a obsazení: Joe je... Francouzská Riviéra, rodinka na dovolené. Osoby a obsazení: Joe je uznávaný básník, jeho manželka Isabel pracuje jako reportérka. Plus pubertální dcera p...SOUVISEJÍCÍ KNIHY