Paní smrt: Vzpomínky Stalinovy odstřelovačky

Paní smrt: Vzpomínky Stalinovy odstřelovačky - Ljudmila Pavličenková | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Ljudmila Pavličenková
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Paní smrt: Vzpomínky Stalinovy odstřelovačky.pdf


Chcete si knihu přečíst?Paní smrt: Vzpomínky Stalinovy odstřelovačky ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Ljudmila Pavličenková. Číst Paní smrt: Vzpomínky Stalinovy odstřelovačky Online je nyní tak snadné!

POPIS


Ljudmila Michajlovna Pavličenková (1916–1974) byla jednou z nejúspěšnějších a nejobávanějších žen odstřelovaček všech dob. Když Hitler v červnu 1941 zahájil operaci Barbarossa, opustila univerzitní studia a vstoupila do Rudé armády. Odmítla nabídku stát se zdravotní sestrou, namísto toho narukovala k pěchotě a brzy se zařadila mezi elitu sovětských odstřelovačů. Během jediného roku dosáhla 309 potvrzených zásahů, včetně 29 zabitých nepřátelských odstřelovačů. Její úsilí z ní učinilo nejen postrach německých vojáků, ale i klíčovou postavu válečného úsilí Sovětského svazu. V roce 1942 se na Stalinův osobní příkaz vydala coby členka sovětské delegace na turné po zemích západních Spojenců. Navštívila Kanadu, Velkou Británii a především Spojené státy. Právě americký tisk ji překřtil na „Paní smrt“. Během veřejných vystoupení se vyjadřovala k tématu genderové rovnosti v Rudé armádě a apelovala na přímé zapojení Spojených států do války v Evropě. Slavný folkový zpěvák Woody Guthrie o ní napsal píseň, byla váženým hostem v Bílém domě a navázala trvalé přátelství s Eleanor Rooseveltovou… O tom všem s velkou otevřeností vypráví v rozsáhlých vzpomínkách, které i přes svůj silně vlastenecký duch patří do zlatého fondu odstřelovačské literatury.


...Paní smrt Podtitul: Vzpomínky Stalinovy odstřelovačky Pavličenková popisuje své mládí, vojenský výcvik, vypuknutí druhé světové války a německé přepadení Sovětského svazu v červnu 1941 ... Paní smrt - nakladatelstvi-futura.cz ... . Paní Smrt Vzpomínky Stalinovy odstřelovačky Ljudmila Pavličenková. Ljudmila Michajlovna Pavličenková (1916-1974) byla jednou z nejúspěšnějších a nejobávanějších žen odstřelovaček všech dob. Když Hitler v červnu 1941 zahájil operaci Barbarossa, opustila univerzitní studia a vstoupila do Rudé armády. Paní smrt Autor: Pavličenková, Ljudmila Nakladatel: Mladá fronta EAN: 9788020447494 I ... Paní smrt: Vzpomínky Stalinovy odstřelovačky - | Kniha na ... ... . Když Hitler v červnu 1941 zahájil operaci Barbarossa, opustila univerzitní studia a vstoupila do Rudé armády. Paní smrt Autor: Pavličenková, Ljudmila Nakladatel: Mladá fronta EAN: 9788020447494 ISBN: 978-80-204-4749-4 Originál: Lady Death. The Meoirs of Stalin´s Sniper Překlad: Hutečka, Jiří Popis: 1× kniha, vázaná, 392 stran, česky Rozměry: 14 × 21 cm Rok vy...SOUVISEJÍCÍ KNIHY