Kam se jezdilo z nádraží Praha - Těšnov

Kam se jezdilo z nádraží Praha - Těšnov - Stanislav Musil | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Stanislav Musil
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Kam se jezdilo z nádraží Praha - Těšnov.pdf


Chcete si knihu přečíst?Kam se jezdilo z nádraží Praha - Těšnov ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Stanislav Musil. Číst Kam se jezdilo z nádraží Praha - Těšnov Online je nyní tak snadné!

POPIS


Kolik spěchajících cestujících prošlo odjezdovou dvoranou, kolik jízdenek bylo v pokladnách vydáno, kolik půllitrů piva bylo vyčepováno v restauraci a kolik litrů strojního oleje vyteklo z tyčoví parních lokomotiv na pražce kolejí nádraží Praha-Těšnov – to už dnes nikdo nespočítá… Téměř stoletá historie významného pražského nádraží ožívá v této knize především v popisu vozebních ramen s relacemi vlaků, které odtud vyjížděly. Vedle osobních vlaků a ve své době rychlíků jsou zaznamenány i relace vlakových pošt jakožto nedílná součást každodenního koloritu zdejšího provozu. Ale nejen o tom kniha pojednává. Čtenář se seznámí rovněž se vznikem c. k. Rakouské severozápadní dráhy, jejíž výraznou tváří popisované nádraží bylo, a zároveň se dozví, proč zde cestující do vlaků už nenastupují a proč už ani výpravní budova ke smutku všech příznivců železnice nestojí. Text doprovází bohatá obrazová dokumentace. Kromě tabulek a schémat tratí se tu dostávají k očím čtenářů fotografie z dávných i pozdních dob existence nádraží, ukázky z dobových jízdních řádů, staré inzerce, jízdenky, pohlednice a také snímky či nákresy poštovních vozů.


...jezdívalo z nádraží Praha-Těšnov Stanislav Musil Kolik spěchajících cestujících prošlo odjezdovou dvoranou, kolik jízdenek bylo v pokladnách vydáno, kolik půllitrů piva bylo vyčepováno v restauraci a kolik litrů strojního oleje vyteklo… Kam se jezdilo z nádraží Praha - Těšnov Autor: Musil, Stanislav Nakladatel: Plot EAN: 9788074283581 ISBN: 978-80-7428-358-1 Popis: 1× kniha, vázaná, 312 stran, česky Rozměry: 15 × 23 cm Rok vydání: 2019 (1 ... Kam se jezdívalo z nádraží Praha-Těšnov - Stanislav Musil ... ... . vydání) Všechny informace o produktu Kniha Kam se jezdívalo z nádraží Praha-Těšnov - Stanislav Musil, porovnání cen z internetových obchodů, hodnocení a recenze Kam se jezdívalo z nádraží Praha-Těšnov - Stanislav Musil. Kam se ... Kam se jezdívalo z nádraží Praha-Těšnov - Stanislav Musil ... ... . vydání) Všechny informace o produktu Kniha Kam se jezdívalo z nádraží Praha-Těšnov - Stanislav Musil, porovnání cen z internetových obchodů, hodnocení a recenze Kam se jezdívalo z nádraží Praha-Těšnov - Stanislav Musil. Kam se...SOUVISEJÍCÍ KNIHY