Korespondence Josefa Kalouska s českými historiky I.

Korespondence Josefa Kalouska s českými historiky I. - Marie Ryantová (ed.) | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Marie Ryantová (ed.)
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Korespondence Josefa Kalouska s českými historiky I..pdf


Chcete si knihu přečíst?Korespondence Josefa Kalouska s českými historiky I. ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Marie Ryantová (ed.). Číst Korespondence Josefa Kalouska s českými historiky I. Online je nyní tak snadné!

POPIS


Korespondence, dochovaná v nemalém množství v osobním fondu českého historika, novináře a politika Josefa Kalouska (1838–1915), uloženém v Archivu Národního muzea v Praze, je odrazem rozsáhlých vědeckých, pedagogických, publikačních, redakčních, organizačních i politických aktivit svého pisatele a okruhu jeho kolegů, přátel či známých. Nejpočetnější, ale nepochybně i nejzajímavější je korespondence vedená s českými historiky, která zahrnuje dopisy jak Kalouskových kolegů z univerzity a fakulty starší i mladší generace a jeho žáků, postupně se etablujících na poli historické vědy, tak historiků regionálních, archivářů z různých typů archivů (včetně tehdy privátních, a ne vždy snadno přístupných), středoškolských profesorů, muzejních a knihovních nebo i vlastivědných pracovníků či zapálených amatérů. Nejbohatší korespondence je dochována s Antonínem Rezkem, přičemž zahrnuje dlouhé období let 1876 až 1907, její největší a také nejrozsáhlejší část však souvisí zejména s přípravou vydání částí edičního podniku Archiv český, navazujícího na počin Františka Palackého a obnoveného v roce 1886. Do stávajícího dílu byla proto zařazena vedle korespondence mezi Josefem Kalouskem a Antonínem Rezkem také korespondence dalších adresátů, která se rovněž týká vydávání Archivu českého, i když to není jediný obsah souboru dopisů příslušných osob.


...ndence Josefa Kalouska s českými historiky I ... Nakladatelství Lidové noviny | Alterego.sk ... . 2019; Čeští králové 2008; Polyxena z Lobkovic - Obdivovaná i nenáviděná první dáma království 2016; Českoslovenští prezidenti 2016; Památníky aneb štambuchy, to jest alba amicorum 2007; Historikův adresář 2002; všech 10 knih autora Korespondence, dochovaná v nemalém množství v osobním fondu českého historika, novináře a politika Josefa Kalouska (1838-1915), uloženém v Archivu Národního muzea v Praze, je odrazem rozsáhlých vědeckých, pedagogických, publikačních, redakčních, organizačních i politických aktivit svého pisatele a okruhu jeho kolegů, přátel či známých. Kniha: Korespondence Josefa Kalouska s česk ... Kniha: Němčina pro historiky a archiváře 2.vydání | Knihy ... ... . Kniha: Korespondence Josefa Kalouska s českými historiky I. Autor: Marie Ryantová Korespondence, do...SOUVISEJÍCÍ KNIHY