Být sám sebou

Být sám sebou - Jiřina Chudková | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Jiřina Chudková
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Být sám sebou.pdf


Chcete si knihu přečíst?Být sám sebou ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jiřina Chudková. Číst Být sám sebou Online je nyní tak snadné!

POPIS


Výběr z duchovních promluv plzeňské unitářské kazatelky a někdejší pedagožky Západočeské univerzity. Tato kniha může být inspirací každému, kdo se na své životní cestě odmítá nechat svazovat dogmaty, nařízenými vzorci myšlení či jakýmkoli závazným učením. Jiřina Chudková hledala inspiraci pro svá zamyšlení v nejrůznějších náboženských zdrojích, ale také v umění, kultuře i ve všedních každodenních situacích, které zažívá každý člověk. Svým postojem k životu se hlásí k odkazu takových osobností, jakými byli nebo jsou Karel Čapek, Albert Schweitzer, Robert Fulghum či 14. tibetský dalajlama.


...sám sebou ve světě, který se neustále snaží učinit Tě někým jiným, je ten největší úspěch," říkával americký básník a filosof Ralph Waldo Emerson, už před rokem 1882, kdy zemřel ... Jak být spokojená sama se sebou? Musíte se to naučit ... ... . Je to tak, být sám sebou nebylo nikdy snadné. Teď je to ale těžší, než kdy dřív, i kvůli internetu a sociálním sítím. Umění být sám sebou. Aby člověk mohl být sám sebou, musí vědět, co to vlastně znamená. Psychologové obvykle uvádějí, že se jedná o mentální stav, v němž je člověk schopen se chovat a jednat podle vlastního přesvědčení, hodnot a priorit s ohledem na morální a etický ko ... Jak mít kvalitní vztah a přitom být sám sebou? ... . Psychologové obvykle uvádějí, že se jedná o mentální stav, v němž je člověk schopen se chovat a jednat podle vlastního přesvědčení, hodnot a priorit s ohledem na morální a etický kodex, a to v jakékoli situaci a okolnostech. Jak být sám sebou a být s tím spokojený. Možná máte pocit, že je nemožné být šťastný a zároveň být sám sebou. Je snadné si přát, abyste ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY