František Dvorník – mistr historické syntézy

František Dvorník – mistr historické syntézy - Ludvík Němec | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Ludvík Němec
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
František Dvorník – mistr historické syntézy.pdf


Chcete si knihu přečíst?František Dvorník – mistr historické syntézy ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Ludvík Němec. Číst František Dvorník – mistr historické syntézy Online je nyní tak snadné!

POPIS


Poutavý, objevný a dosud nepublikovaný životopis prof. Františka Dvorníka je v době oslav 1150. jubilea příchodu svatých Cyrila a Metoděje na Velkou Moravu připomínkou osobnosti největšího českého byzantologa. Jeho výzkum je pro cyrilometodějskou tradici zásadní. Dramatické životní osudy a průlomové historické objevy rodáka od Svatého Hostýna na Moravě nás uvádějí jak do pohnutých dějin byzantských, tak do souvislostí s událostmi 20. století. Zapomenutý rukopis, po desetiletí uchovávaný v rodinném archivu a skrývající mnohá překvapení sestavil dlouholetý Dvorníkův americký přítel a český historik Ludvík Němec. Součástí knihy je také bibliografie celoživotního Dvorníkova odborného díla.


...ek Dvorník - mistr historické syntézy Autor Ludvík Němec ... Historický ústav Akademie věd České republiky ... ... . Poutavý, objevný a dosud nepublikovaný životopis prof. Františka Dvorníka je v době oslav 1150. jubilea příchodu svatých Cyrila a Metoděje na Velkou Moravu připomínkou osobnosti největšího českého byzantologa. Kniha: František Dvorník - mistr historické syntézy - Ludvík Němec. Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je plně v provozu. Od 18. ... Podtitul: mistr historické syntézy. Život a d ... František Dvorník - mistr historické syntézy - Ludvík ... ... . Od 18. ... Podtitul: mistr historické syntézy. Život a dílo českého byzantologa a kněze Františka Dvorníka, který působil od 50. let 20. století v USA. ... František Dvorník - mistr historické syntézy(Němec Ludvík) - Poutavý, objevný a dosud nepublikovaný ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY