Rudý kříž

Rudý kříž - Saša Filipenko | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Saša Filipenko
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Rudý kříž.pdf


Chcete si knihu přečíst?Rudý kříž ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Saša Filipenko. Číst Rudý kříž Online je nyní tak snadné!

POPIS


Nevelká novela je nabitá dějem a šokujícími dokumenty. Některé pocházejí ze sovětských, resp. ruských archivů, např. směrnice o rozebrání zařízení německých koncentračních táborů a jejich opětovném složení v táborech GULAGu nebo směrnice o zacházení se zlatými zuby vězňů zemřelých v sibiřských lágrech, většinu z nich však autor objevil během své výzkumné práce v ženevských archivech Červeného kříže. Hlavní hrdinka románu devadesátiletá Taťána Alexejevna se v marném zápase s Alzheimerovou chorobou pokouší převyprávět otřesný příběh svého života. Narodila se v Londýně na začátku 20. let 20. století. Spolu se svým otcem, který se stal diplomatem nového režimu, se vrátila do Ruska a po jeho smrti začala pracovat jako písařka a překladatelka pro ministerstvo zahraničí. Byla to doba masových čistek a řada jejích spolupracovníků ze dne na den zmizela. Taťáně procházelo rukama ohromné množství často zarážejících dokumentů: o německých komunistech vydaných na smrt zpět do Německa, o stahování protifašistických knih z obchodů, o ruském velvyslanci ve Francii Nikolaji Ivanovovi, jenž byl kvůli svému kritickému postoji vůči Hitlerovi odvolán a ještě v době, kdy německá armáda pustošila východ SSSR, odsouzen do pracovního tábora za antinacismus. Mezi dokumenty, které měla přeložit, byly i opakované dopisy Mezinárodního výboru Červeného kříže, nabízející zprostředkování výměny zajatců či alespoň ulehčení jejich situace, na něž však sovětské úřady odpovídaly tvrdošíjným mlčením. Osud Taťány a celé její rodiny se začal měnit, když v jednom ze seznamů zajatců objevila jméno svého muže a byla postavena před otázku, zda má v překladu jeho jméno uvést, a tím na něj, na sebe i své děti přivolat hněv režimu, nebo jeho jméno vynechat, což však bylo stejně nebezpečné.


...říž. Čtenářské recenze (1) Autoři; Kategorie a témata; Bibliografické údaje; Čtenářské recenze ... Varnsdorf - Wikipedie ... . Celkové hodnocení (1x) Vaše hodnocení U knih zachycujících hrůzné téma (např. holokaust, válku, nedemokratické režimy) se jaksi automaticky očekává, že čtenáře chytnou za srdce, a pokud ne, tak je to surovec ... Manfred Albrecht svobodný pán von Richthofen (2. května 1892, Breslau, Německé císařství (dnes Vratislav, Polsko) - 21. dubna 1918, Vaux-sur-Somme), známý též jako Rudý baron či Eso všech es, byl stíhací pilot německ ... Manfred von Richthofen - Wikipedie ... . dubna 1918, Vaux-sur-Somme), známý též jako Rudý baron či Eso všech es, byl stíhací pilot německého armádního letectva a nejúspěšnější stíhač první světové války.Velel jednotce Jagdgeschwader I (první stíhací eskadra). Kniha: Rudý kříž - Saša Filipenko. Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je nadále pl...SOUVISEJÍCÍ KNIHY