Počátky ariánského sporu

Počátky ariánského sporu - Pavel Dudzík | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Pavel Dudzík
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Počátky ariánského sporu.pdf


Chcete si knihu přečíst?Počátky ariánského sporu ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Pavel Dudzík. Číst Počátky ariánského sporu Online je nyní tak snadné!

POPIS


Kniha zpřístupňuje českému čtenáři teologické prameny k počátkům ariánského sporu před koncilem v Nikaii (325), tj. texty „hereziarchy“ Areia z Alexandrie, jeho oponenta biskupa Alexandra z Alexandrie a Areiových zastánců, zvláště biskupů Eusebia z Nikomédeie a Eusebia z Kaisareie. Ariánský spor, jenž se týkal definice vztahu původu Božích hypostazí Otce a Syna a způsobu vyjádření plného božství Krista, Božího Syna, vznikl jako teologická kontroverze uvnitř církve v egyptské Alexandrii, brzy se však rozrostl ve spor zaměstnávající řadu významných osobností všeobecné církve zejména ve východních oblastech římské říše a posléze se stal důležitým impulsem ke svolání prvního všeobecného sněmu do Nikaie. Kniha odhaluje nejen nejednotu v terminologii i značné rozdíly v náhledech na tuto podstatnou teologickou otázku mezi jednotlivými představiteli tehdejší církve, ale na pozadí dochovaných pramenů umožňuje také vhled do nastavení vztahů mezi kněžími a biskupem v alexandrijské diecézi na začátku 4. století a do povahy vztahů mezi biskupy ve východořímských diecézích.


...přístupňuje českému čtenáři teologické prameny k počátkům ariánského sporu před koncilem v Nikaii (325), tj ... Knihy Pavel Dudzík | Dobré Knihy.cz ... . texty „hereziarchy" Areia z Alexandrie, jeho oponenta biskupa Alexandra z Alexandrie a Areiových zastánců, zvláště biskupů Eusebia z Nikomédeie a Eusebia z Kaisareie. Počátky ariánského sporu Pavel Dudzik Kniha zpřístupňuje českému čtenáři teologické prameny k počátkům ariánského sporu před koncilem v Nikaii (325), tj. texty „hereziarchy" Areia z Alexandrie, jeho oponenta biskupa Alexandra z Alexandrie a Areiových zastánců, zvlášt ... Kniha Počátky ariánského sporu - Pavel Dudzík | Dobré Knihy.cz ... . texty „hereziarchy" Areia z Alexandrie, jeho oponenta biskupa Alexandra z Alexandrie a Areiových zastánců, zvláště biskupů Eusebia z Nikomédeie a Eusebia z ... Počátky ariánského sporu. Celkové hodnocení ... Kniha zpřístupňuje českému čtenáři teologické prameny k počátkům ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY