Z počátků husitské revoluce

Z počátků husitské revoluce - Petr Elbel, | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Petr Elbel,
DIMENZE
8,3 MB
NÁZEV SOUBORU
Z počátků husitské revoluce.pdf


Chcete si knihu přečíst?Z počátků husitské revoluce ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Petr Elbel,. Číst Z počátků husitské revoluce Online je nyní tak snadné!

POPIS


V roce 1417 dal Čeněk z Vartenberka, přívrženec Husova učení a jeden z nejvýznamnějších zemských úředníků, unést na svůj hrad Lipnici pražského světícího biskupa Hermanna z Mindelheimu a ten zde musel vysvětit na kněze řadu příslušníků husovské strany. Kolem tohoto jaderného tématu rozvíjejí autoři publikace důležité úvahy, které se týkají nejen událostí i osobností předcházejícího období, ale také doby následné. Ilustrativními jsou příspěvky rázu archeologického, které přinášejí cenné poznatky vážící se k tehdejšímu způsobu vedení války. Další autoři přicházejí s inovativními postřehy týkajícími se uplatňování institutu příměří mezi válčícími stranami v průběhu husitské revoluce, využívání zástav církevního majetku ze strany krále Zikmunda Lucemburského či reakcí rytířských řádů a postižení jejich majetkové báze.


...iha: Z počátků husitské revoluce. Matice moravská vydala novou knihu mapující počátky husitství, kterou zpracoval kolektiv autorů pod vedením Petra Elbela, Libora Jana a Jiřího Juroka ... KNIŽNÍ NOVINKY - stavitele-katedral.cz ... . Časopis Matice moravské nově dostupný na internetu. Z počátků husitské revoluce; Z počátků husitské revoluce. K VÝROČÍ SVĚCENÍ HUSITSKÝCH KNĚŽÍ NA LIPNICI V ROCE 1417. ... inovativními postřehy týkajícími se uplatňování institutu příměří mezi válčícími stranami v průběhu husitské revoluce, využívání zástav církevního majetku ze strany krále Zikmunda ... Z počátků husitské revoluce. Přidat recenzi Autoři; Kategorie a témata; Bibliografické údaje; Čtenářské recenze. Zatím nehodnoceno :-( Vaše hodnocení Funkce je dostupná pouze p ... Z počátků husitské revoluce | MUNISHOP ... ... Z počátků husitské revoluce. Přidat recenzi Autoři; Kategorie a témata; Bibliografické údaje; Čtenářské recenze. Zatím nehodnoceno :-( Vaše hodnocení Funkce je dostupná pouze pro přihlášené. Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy může...SOUVISEJÍCÍ KNIHY