Jáchymov: Mineralogická perla Krušných hor

Jáchymov: Mineralogická perla Krušných hor - Vladimír Horák, | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Vladimír Horák,
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Jáchymov: Mineralogická perla Krušných hor.pdf


Chcete si knihu přečíst?Jáchymov: Mineralogická perla Krušných hor ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Vladimír Horák,. Číst Jáchymov: Mineralogická perla Krušných hor Online je nyní tak snadné!

POPIS


Pětisetletá historie dnes malého městečka v Krušných horách byla bohatá – v době svého založení v 16. století se stal Jáchymov světoznámým díky nálezům ušlechtilých minerálů stříbra a technickému pokroku v hornictví a přírodních vědách, které sem lákalo učence z celé Evropy. V 19. století se rozvinula jedinečná výroba uranových barev a na přelomu 19. a 20. století zdejší smolinec proslul objevem dvou nových radioaktivních prvků ¬ polonia a radia. V polovině 20. století se Jáchymov zapsal do historie smutně, znevolněním tisíců lidí zneužitých komunistickým režimem k těžbě uranu. V celém průběhu dolování od raného novověku po současnost byly horníky, báňskými úředníky a vědci nalézány unikátní vzorky minerálů, které nepřestávají udivovat svou kvalitou i pestrostí zastoupených druhů. Postupem času se z Jáchymova stala mineralogická lokalita světového významu. Tato kniha je rozdělena na tři základní části: historie nálezů jáchymovských stříbrných bonanz, nástin geologie a přehled nejvýznamnějších primárních a sekundárních minerálů. Publikace je výsledkem mnohaletého bádání autorů v archivech i v podzemí jáchymovského rudního revíru. Kniha je bohatě ilustrována fotografiemi minerálů z českých i zahraničních muzeí a soukromých sbírek, snímky uměleckých děl zhotovovaných z místních minerálů, reprodukcemi historických map a terénními fotografiemi z povrchu i podzemí.


... informace o produktu Kniha Jáchymov - Mineralogická perla Krušných hor - Horák Vladimír, porovnání cen z internetových obchodů, hodnocení a recenze Jáchymov - Mineralogická perla Krušných hor - Horák Vladimír ... Horák Vladimír: Jáchymov - Mineralogická perla Krušných hor ... . Jáchymov. Mineralogická perla Krušných hor Autor: Vladimír Horák, Jakub Plášil, Pavel Škácha. Počet stran: 688 Vazba: vázaná Formát: 213×268 mm ISBN: 978-80-200-2931-7 Doporučená cena: 850 Kč. Knihu Jáchymov vydalo nakladatelství Academia. A nezapomeňte si přečíst ukázku. Jáchymov: Mineralogická perla Krušných hor Vladimír Horák, Jakub Plášil, Pavel Škácha Jáchymov - Mineralogická perla Krušný ... Jáchymov - Vladimír Horák, Jakub Plášil, Pavel Škácha ... ... . Knihu Jáchymov vydalo nakladatelství Academia. A nezapomeňte si přečíst ukázku. Jáchymov: Mineralogická perla Krušných hor Vladimír Horák, Jakub Plášil, Pavel Škácha Jáchymov - Mineralogická perla Krušných hor. ... v době svého založení v 16. století se stal Jáchymov světoznámým díky nálezům ušlechtilých minerálů stříbra a technickému pokroku ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY