Gévaudanské nestvůry aneb zrod bestie

Gévaudanské nestvůry aneb zrod bestie - Jay M. Smith | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Jay M. Smith
DIMENZE
6,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Gévaudanské nestvůry aneb zrod bestie.pdf


Chcete si knihu přečíst?Gévaudanské nestvůry aneb zrod bestie ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jay M. Smith. Číst Gévaudanské nestvůry aneb zrod bestie Online je nyní tak snadné!

POPIS


Brilantní kulturně historická studie pojednává o záhadných vraždách, které v 60. letech 18. století děsily francouzský venkov a jejichž oběťmi byly především mladé ženy a děti, a o následném zrodu legendy o krvelačné zvířecí bestii. Americký historik J. M. Smith se zamýšlí nejen nad skutečnou podstatou popisovaných událostí a otázkou, kdo tehdy skutečně vraždil, nýbrž i nad mechanismy a příčinami, které uvedly v život legendu o vraždící šelmě. Všechny popisované události uvádí do širšího politického a kulturního kontextu a vytváří přesvědčivý obraz společenských nálad a představ francouzské společnosti na sklonku tzv. starého režimu.


...danské nestvůry aneb zrod Bestie. Argo, 2014 ... Gévaudanské nestvůry aneb zrod bestie — Nakladatelství Argo ... . Externí odkazy. Obrázky, zvuky či videa k tématu Gévaudanská bestie ve Wikimedia Commons; L'histoire de la Bête du Gévaudan; LINNELL, John D. C. The Fear of Wolves: A Review of Wolf Attacks on Humans. [s.l.]: NINA, 2002. Dostupné v archivu pořízeném z originálu. Gévaudanské nestvůry aneb zrod bestie Autor: Smith, Jay M. Nakladatel: Argo EAN: 9788025710975 ISBN: 978-80-257-1097-5 Originál: Monsters of the Gévaudan. The Making of a Beast Překlad: Krulichová, ... Gévaudanské nestvůry aneb zrod bestie - Jay M. Smith ... ... . The Making of a Beast Překlad: Krulichová, Zuzana Popis: 1× kniha, vázaná, 356 stran, česky Rozměry: 16,5 × 23,5 cm Rok vydání: se gévaudanské bestie. V roce 1889 vzbudil abbé Pierre Pourcher novou vlnu zájmu o příběh bestie vydáním obsáhlého svazku, v němž tvrdil, že bestie jednala jako vyslanec boží vůle. Od té doby ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY