Terénní výzkum v sociální a kulturní antropologii

Terénní výzkum v sociální a kulturní antropologii - Martin Soukup | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Martin Soukup
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Terénní výzkum v sociální a kulturní antropologii.pdf


Chcete si knihu přečíst?Terénní výzkum v sociální a kulturní antropologii ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Martin Soukup. Číst Terénní výzkum v sociální a kulturní antropologii Online je nyní tak snadné!

POPIS


Publikace Martina Soukupa je vůbec první původní českou prací, která se uceleně věnuje metodologickým základům kulturní a sociální antropologie. Vysvětluje systematiku anglosaské antropologie i základní koncepce oboru a popisuje historické okolnosti vzniku a rozvoje jeho metod a technik. Zvláštní pozornost je věnována podrobnému popisu vybraných technik terénního výzkumu a všech jeho fází, od plánování až k jeho završení. Čtivě a přehledně napsaný text autor doplnil o postřehy založené na vlastní zkušenosti z Nové Guineje. Kniha je určena antropologům, etnologům, sociologům a všem zájemcům o problematiku metod a technik antropologického zkoumání společnosti a kultury.


...PDF | Terénní výzkum v sociální a kulturní antropologii | Publikace Martina Soukupa je vůbec první původní českou prací, která se uceleně věnuje metodologickým základům ... Terénní výzkum v sociální a kulturní antropologii za 7,00 ... ... ... Terénní výzkum je jednou z hlavních metod používaných v oboru sociální a kulturní antropologie.Samotná antropologie je věda o člověku, jejíž název vychází z řečtiny. Terénní výzkum je tedy neoddělitelnou součástí této vědy. Terénní výzkum v sociální a kulturní antropologii je empirickou metodou pro sběr etnografických dat během nezprostředkovaného kontaktu se zkoumanou kulturou.. Samotná antrop ... Terénní výzkum v sociální a kulturní antropologii - Martin ... ... . Terénní výzkum v sociální a kulturní antropologii je empirickou metodou pro sběr etnografických dat během nezprostředkovaného kontaktu se zkoumanou kulturou.. Samotná antropologie je věda o člověku, jejíž název vychází z řečtiny. Tento pojem zavedl Alfred Cort Haddon, který se zasloužil o profesionalizaci britské sociální antropologie. Elektronická kniha: Ter...SOUVISEJÍCÍ KNIHY