Atlas anatomie člověka I. - Atlas of Human Anatomy I.: Končetiny, stěna trupu - Limbs, Body Wall

Atlas anatomie člověka I. - Atlas of Human Anatomy I.: Končetiny, stěna trupu - Limbs, Body Wall - Miloš Grim, | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Miloš Grim,
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Atlas anatomie člověka I. - Atlas of Human Anatomy I.: Končetiny, stěna trupu - Limbs, Body Wall.pdf


Chcete si knihu přečíst?Atlas anatomie člověka I. - Atlas of Human Anatomy I.: Končetiny, stěna trupu - Limbs, Body Wall ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Miloš Grim,. Číst Atlas anatomie člověka I. - Atlas of Human Anatomy I.: Končetiny, stěna trupu - Limbs, Body Wall Online je nyní tak snadné!

POPIS


Poprvé po 110 letech vychází originální domácí anatomický atlas! Kniha na celý život v latině, češtině a angličtině. Pracovníci Anatomického ústavu 1. LF UK v Praze navazují na bohatou tradici české anatomie a přicházejí se zcela originální dvojdílnou celobarevnou publikací. Obrazy jsou popsány podle mezinárodní Terminologia Anatomica (1998) a každá ilustrace je uvedena textem v češtině a angličtině. Moderně pojatá publikace přináší aktuální pohled na obor, kdy jsou zdůrazněny funkční a klinické aspekty anatomie, která je základním kamenem preklinické výuky lékařství. Je využit bohatý obrazový materiál z archivu ústavu, který zhotovilo několik generací anatomů a výtvarníků ústavu počínaje rokem 1915. Řada těchto ilustrací nebyla dosud publikována moderními reprodukčními technikami. Nyní bylo možné se k nim vrátit, převést je do elektronické podoby a s pomocí počítačového zpracování je restaurovat, doplnit a připravit k barevné reprodukci. Atlas tak úročí mnohaletou historii pražské anatomické školy, jež byla vždy spojena s přípravou anatomických ilustrací profesionálními výtvarníky. Zároveň byla použita řada nových ilustrací a snímků získaných moderními zobrazovacími metodami. V prvním dílu atlasu je obsaženo 476 ilustrací anatomie horní a dolní končetiny a stěny trupu. Vždy je uveden nejprve skelet, pak jeho spoje a klouby, dále svaly a nakonec poloha a průběh nervů a cév v rámci topografická anatomie. Atlas tvoří anatomické obrazy a schémata (413) a snímky (63) pořízené některou ze zobrazovacích metod (RTG, CT, MRI). Ke každé ilustraci je připojen vysvětlující text v češtině/latině a zároveň v angličtině. Atlas je doplněn slovníkem nejčastěji používaných latinsko-řeckých anatomických termínů a jejich překladem do angličtiny a češtiny. Didaktická a přehledná kniha je určena medikům a lékařům, studentům přírodních věd i pracovníkům nelékařských zdravotnických oborů. Ocení ji i výtvarníci, pracovníci v oblasti tělesné výchovy a sportu a v mnoha dalších odvětvích. Formát Pdf má velikost 66 MB.


......SOUVISEJÍCÍ KNIHY