Experimentální sídliště Invalidovna

Experimentální sídliště Invalidovna - Ladislav Zikmund-Lender (ed.) | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Ladislav Zikmund-Lender (ed.)
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Experimentální sídliště Invalidovna.pdf


Chcete si knihu přečíst?Experimentální sídliště Invalidovna ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Ladislav Zikmund-Lender (ed.). Číst Experimentální sídliště Invalidovna Online je nyní tak snadné!

POPIS


Publikace mapuje a hodnotí pozoruhodný projekt experimentálního sídliště Invalidovna, které bylo vystavěno ve dvou etapách v letech 1958–1966 (v letech 1967–1970 přibyl ještě Hotel Olympik). Publikace mapuje cestu k experimentální výstavbě a její inspirace, utváření urbanistické koncepce hlavními architekty Vojtěchem Šaldou a Josefem Polákem, jednotlivé stavby, občanskou vybavenost a zeleň, umělecká díla ve veřejném prostoru a podrobně se věnuje ukázkovým interiérům, které navrhoval Ústav bytové a oděvní kultury a které byly v rámci výstavy zpřístupněny v roce 1964 jako vzorové bydlení. Publikace přináší současnou dokumentaci historické snímky a plány, rozhovory s žijícími tvůrci tohoto ojedinělého celku poválečné architektury a urbanismu.


...ntální sídliště Invalidovna vyrostlo v 60 ... Experimentální sídliště Invalidovna - Zikmund-Lender ... ... . letech v Karlíně a nabídlo moderní bydlení pro rodiny i mladé lidi. Rezidence Expo je památkově chráněna Pražské sídliště Invalidovna je pozoruhodným projektem. Stavělo se ve dvou etapách od roku 1958 do roku 1970. Tehdy k panelovým domům přibyl ještě Hotel Olympik. O cestě k této experimentální výstavbě a celé urbanistické koncepci vyjde v září publikace Experimentální sídliště Invalidovna. Autoři: Vladimír Czumalo, Martina Flekačo ... Sídliště Invalidovna. Experimentální bydlení, které se ... ... . Autoři: Vladimír Czumalo, Martina Flekačová, Hubert Guzik, Václav Jandáček, Daniela Karasová, Pavel Karous, Ladislav Zikmund-Lender. Publikace mapuje a hodnotí pozoruhodný projekt experimentálního sídliště Invalidovna, které bylo vystavěno ve dvou etapách v letech 1958-1966 (v letech 1967-1970 přibyl ještě Hotel Olympik). Autoři: Vladimír Czumalo, Martina Flekačová, Hubert Guzik, Václa...SOUVISEJÍCÍ KNIHY