Prezident, nebo buzerant?

Prezident, nebo buzerant? - Jiří Hromada | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Jiří Hromada
DIMENZE
2,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Prezident, nebo buzerant?.pdf


Chcete si knihu přečíst?Prezident, nebo buzerant? ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jiří Hromada. Číst Prezident, nebo buzerant? Online je nyní tak snadné!

POPIS


„…Ve třetí třídě nám ‚souška‘ učitelka oznámila: ‚Na začátku každé hodiny čtení nám bude Jirka Hromada předčítat kousek Malého Bobše.‘ Moc jsem se snažil a když jsem knížku dočetl, učitelka mě pohladila po hlavě a pronesla první památnou věštbu: ‚Jiříku, ty budeš číst jednou pohádky dětem v rádiu.‘ A měla pravdu…“ První věštba se vyplnila do puntíku. Z Jiřího Hromady se stal herec. Za téměř deset sezon odehrál jako člen souboru Divadla E. F. Buriana spoustu krásných rolí. Zajímavé nabídky přicházely i od režisérů televizních, filmových, dabingových a rozhlasových. Jenže to už se měla vyplnit i věštba druhá: „…V sedmé třídě nás měl na občanskou výchovu soudruh ředitel školy. Pomalu jsem začínal rozum brát, pořád se hlásil, na něco se ptal a s něčím nesouhlasil. Když jsem nepřestával být aktivní (můj celoživotní problém), ředitel pronesl: ‚Hromado, ty budeš jednou rezidentem, to ti prorokuju.‘ On měl sice tehdy na mysli prezidenta republiky, ale…“ I tato předpověď se vyplnila. Po sametové revoluci se Jiří Hromada ocitl v čele hnutí, které si vzalo za cíl vrátit lidskou důstojnost gayům a lesbičkám. Stal se poprvé prezidentem. Aniž by tušil, že se za dalších skoro dvacet let vrátí zpět mezi „komedianty“ a stane se prezidentem podruhé – postaví se do čela Herecké asociace. Možná by se mohlo zdát, že v Jiřím Hromadovi dřímají dvě osobnosti. Ba ne, jsou čtyři: „Jsem Blíženec v ascendentu Blížence. To znamená, že v jednom těle nepobýváme dva, nýbrž čtyři chlapíci! Každé ráno se ptám těch čtyř kluků: ‚Tak, kterej z vás se dneska probudil? Ten lenoch? Nebo ten nesnesitelně činorodej? Ten flámista? Nebo ten pravdoláskař?‘“ Kdo je vlastně Jiří Hromada? To se dozvíte na řádcích této knihy. A najdete tam i odpověď na otázku z jejího záhlaví.


...y aktivista Jiří Hromada má knihu, jmenuje se Prezident nebo buzerant a popisuje jeho život i cestu za registrovaným partnerstvím ... Prezidentské volby 2018: Moniku Babišovou zradila slinivka ... ... . Podívejte se na její křest v klubu Stage v noci na 17 ... MOTIVAČNÁ LITERATÚRA Biografie Prezident, nebo buzerant? Prezident, nebo buzerant? Jiří Hromada. Malý princ (cz) , 2014 . Bežná cena: 14,05 € Naša cena: 13,35 € (ušetríte: 5%) Študenti: 12,36 € (ušetríte: 12% ... PREZIDENT, nebo BUZERANT? Hodnotit dílo člověka, kterého dobře známe (ať již jde o knihu, jako v tomto případě, nebo cé ... Jiří Hromada PREZIDENT, nebo BUZERANT? - Český dialog ... ... PREZIDENT, nebo BUZERANT? Hodnotit dílo člověka, kterého dobře známe (ať již jde o knihu, jako v tomto případě, nebo cédéčko, obraz, film atd.) bývá vždy pro recenzenta trochu obtížné. Ale v tomto případě to zase tak těžké nebylo, ... Český herec, dabér a také gay aktivista Jiří Hromada vydáv...SOUVISEJÍCÍ KNIHY