Didaktika literatury: výzvy oboru

Didaktika literatury: výzvy oboru - Ondřej Hník | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Ondřej Hník
DIMENZE
6,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Didaktika literatury: výzvy oboru.pdf


Chcete si knihu přečíst?Didaktika literatury: výzvy oboru ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Ondřej Hník. Číst Didaktika literatury: výzvy oboru Online je nyní tak snadné!

POPIS


Autor monografie zastává názor, že existují tři oblasti, které je třeba mít v oboru didaktiky literatury i školním literárním vzdělávání na zřeteli a které je třeba udržovat v rovnováze, aby obor ani školní předmět neztratily estetické, resp. estetickovýchovné zaměření: 1. četba (četba literárních textů a její reflexe), 2. tvorba (konstrukce a rekonstrukce textu a jejich reflexe), 3. nauka (poznávání kontextů relevantních pro interpretaci textu, udržení kulturní kontinuity a kulturní identity). V současném pojetí literárního vzdělávání stále převládá naukový přístup (redukovaný navíc na literární historii a frontální organizační formu výuky). Kniha ukazuje, že je třeba rozvíjet všechny významné oblasti literárního vzdělávání (z nauky např. literární teorii; četbu a tvorbu a jejich reflexi) a jiné přístupy než (tradičně) naukové, a to především z toho důvodu, že žáci mají rozumět literatuře tak, jak převládá v reálném životě, ve čtenářství, v kultuře.


...te Didaktika literatury: výzvy oboru od Ondřej Hník? Dnes objednáte, zítra vyzvednete… a můžete začít číst ... Obsah - Masaryk University ... . 33 prodejen po celé ČR Všechny informace o produktu Kniha Didaktika literatury: výzvy oboru Ondřej Hník, porovnání cen z internetových obchodů, hodnocení a recenze Didaktika literatury: výzvy oboru Ondřej Hník. Didaktika literatury: výzvy oboru. Celkové hodnocení ... Autor monografie zastává názor, že existují tři oblasti, které je třeba mít v oboru didaktiky literatury i ... Didaktika literatury: výzvy oboru - Ondřej Hník | KOSMAS ... ... ... Autor monografie zastává názor, že existují tři oblasti, které je třeba mít v oboru didaktiky literatury i školním literárním vzdělávání na zřeteli a které je třeba udržovat v rovnováze, aby obor ani školní předmět neztratily estetické, resp ... Všetky informácie o produkte Didaktika literatury: výzvy oboru, porovnanie cien z internetových obchodov, hodnotenie a recenzie Didaktika literatury: výzvy oboru. Kniha: Didaktika literatury: výzvy oboru - Ond...SOUVISEJÍCÍ KNIHY