Zdvořilý nezájem: Politické a ekonomické zájmy Rakouska-Uherska na Dálném východě 1900–1914

Zdvořilý nezájem: Politické a ekonomické zájmy Rakouska-Uherska na Dálném východě 1900–1914 - Aleš Skřivan | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Aleš Skřivan
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Zdvořilý nezájem: Politické a ekonomické zájmy Rakouska-Uherska na Dálném východě 1900–1914.pdf


Chcete si knihu přečíst?Zdvořilý nezájem: Politické a ekonomické zájmy Rakouska-Uherska na Dálném východě 1900–1914 ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Aleš Skřivan. Číst Zdvořilý nezájem: Politické a ekonomické zájmy Rakouska-Uherska na Dálném východě 1900–1914 Online je nyní tak snadné!

POPIS


Přestože Rakousko-Uhersko nikdy nevybudovalo koloniální říši, mělo své zájmy v některých zámořských oblastech. Jednou z nich byl i Dálný východ, kam obchodníci z habsburské monarchie dorazili již v osmnáctém století. Rakousko přesto bylo ve východní Asii opožděným příchozím. Od konce XIX. století byl Dálný východ jedním z hlavních ohnisek mezinárodního napětí. Dopad na rakousko-uherskou politiku byl spíše nepřímý – pozornost ruského rivala se odvracela od Balkánu. Vídeň však posilovala své zastoupení ve východní Asii, zvažovala vytvoření námořní základny v Číně, podílela se na potlačení Boxerského povstání a získala koncesi v Tiencinu. Pozice monarchie v obchodu s Japonskem se po roce 1900 zlepšovala, úspěchy Škodových závodů před rokem 1914 naznačovaly, že může dojít i k rozvoji obchodu s Čínou. Po vypuknutí první světové války se však Japonsko přidalo na stranu Dohody, roku 1917 tak učinila i Čína. Tím rakousko-uherské angažmá na Dálném východě skončilo. Jaký byl charakter politiky Vídně na Dálném východě? Jak aktivní byly na tamních trzích rakousko-uherské firmy? Na tyto a další otázky hodlá odpovědět naše publikace.


...é a ekonomické zájmy Rakouska-Uherska na Dálném východě 1900-1914 Titul doručujeme za 3 pracovní dny Vaše cena s DPH: 300 Kč 264 Kč Na tyto a další otázky hodlá odpovědět naše publikace ... Knihy Agentura Pankrác | Alza.cz ... . Zboží ze stejné kategorie - Zdvořilý nezájem - Ekonomické a politické zájmy Rakouska-Uherska na Dálném východě 1900-1914 Říše a pět králů - Ústup Západu a osud světa Zdvořilý nezájem - Ekonomické a politické zájmy Rakouska-Uherska na Dálném východě 1900-1914 Skřivan Aleš ml. , Skřivan Aleš st. Běžná cena: Zdvořilý nezájem - Ekonomické a politické zájmy Rakouska-Uherska na Dálném východě 1900-1914. Předchozí obrázky Další obrázky. Cena s DPH 300,00 Cena ... Rakousko uhersko | Sleviste.cz ... . , Skřivan Aleš st. Běžná cena: Zdvořilý nezájem - Ekonomické a politické zájmy Rakouska-Uherska na Dálném východě 1900-1914. Předchozí obrázky Další obrázky. Cena s DPH 300,00 Cena bez DPH ... mělo ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY