Jundrov

Jundrov - Petr Veselý | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Petr Veselý
DIMENZE
3,7 MB
NÁZEV SOUBORU
Jundrov.pdf


Chcete si knihu přečíst?Jundrov ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Petr Veselý. Číst Jundrov Online je nyní tak snadné!

POPIS


"Již Marek Pokorný, svého času ředitel Moravské galerie Brno, v úvodu ke katalogu Petr Veselý (2008) neklamně postihl Veselého sounáležitost s těmi výtvarníky, o nichž se v dějinách říká, že „myslí malbou“. I když vypovídací hodnota „myšlení malbou“ týkající se toho kterého malíře může být specifická, v případě Petra Veselého — jehož obrazy a kresby vykazují místy dokonce přímý lexikální obsah — nelze nerozpoznat, že ji předchází či doprovází: myšlení skrze slovo."Píše v doslovu ke sbírce Jundrov básník Zdeněk Volf. Jde o knižní debut zavedeného malíře. Ačkoli prvotina, jde o knížku vyzrálé a mimořádné poezie, která vznikala léta. Jako motto ke knize editor vybral slova Marca Chagalla: Tyto stránky mají smysl stejný jako pomalovaná plocha.


...hlý kontakt Brno-Jundrov, městská část Veslařská 97/56 Jundrov 637 00 Brno 37 Telefon: 541 420 361 E-mail: el ... Mateřská škola, základní škola a střední škola Gellnerka ... ... [email protected] Dat. schránka: 8gsb8g4 Podrobný kontakt Další činnost v rámci státní správy vykonává pro městskou část Brno-Jundrov pověřená městská část Brno-Žabovřesky. Matriční agendu pro městskou část Brno-Jundrov vykonává pověřená městská část Brno-Žabovřesky. Jundrov (německy Jundorf, v hantecu Jobsko) je městská čtvrť na západě statutárního města Brna.Její kat ... Jundrov - Wikipédia ... . Jundrov (německy Jundorf, v hantecu Jobsko) je městská čtvrť na západě statutárního města Brna.Její katastrální území má rozlohu 4,15 km². Původně samostatná obec byla k Brnu připojena v roce 1919, od 24. listopadu 1990 je většina katastr...SOUVISEJÍCÍ KNIHY