Život, s.r.o.: Jak si korporace podmanily svět a jak si ho vzít nazpátek

Život, s.r.o.: Jak si korporace podmanily svět a jak si ho vzít nazpátek - Douglas Rushkoff | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Douglas Rushkoff
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Život, s.r.o.: Jak si korporace podmanily svět a jak si ho vzít nazpátek.pdf


Chcete si knihu přečíst?Život, s.r.o.: Jak si korporace podmanily svět a jak si ho vzít nazpátek ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Douglas Rushkoff. Číst Život, s.r.o.: Jak si korporace podmanily svět a jak si ho vzít nazpátek Online je nyní tak snadné!

POPIS


Ve své knize Douglas Rushkoff zkoumá, jak se z korporací, původně abstraktních právních entit, stala skutečnost, která dominuje současnému životu, a to zdaleka ne jen v ekonomickém ohledu. Korporativismus a jeho ideologie prostoupily všechny aspekty občanského života, obchodu i kultury. Život, s. r. o. ukazuje, jak se došlo k tomu, že se na své domy díváme spíš jako na investice než na místa k žití, jak se z internetu, revolučního sytému sdílení, stal jen další prostor k obchodování, jak skrze korporace a jejich značky přemýšlíme a navazujeme vztah jeden k druhému i ke světu. Pozornost věnuje autor zejména finančnímu systému, o který se korporace opírají, a bankovní krizi, k níž tento systém dospěl. Svou varovnou knihu, která dává vzpomenout na slavný titul Bez loga Naomi Kleinové, však autor uzavírá optimisticky - výčtem příkladů, kdy se lidé dokázali spojit k osobní a bezprostřední aktivitě v nejrůznějších podobách a kdy došlo k renesanci lidské činorodosti a obnovení komunitních vztahů.Douglas Rushkoff (1961) je americký novinář a spisovatel. Absolvoval Princeton University a California Institute of the Arts. Napsal deset knih věnovaným tematice médií, kultury a technologií, píše i non fiction a komiks, točí televizní dokumenty.


...s. r. o. ukazuje, jak se došlo k tomu, že se na své domy díváme spíš jako na investice než na místa k žití, jak se z internetu, revolučního sytému sdílení, stal jen další prostor k obchodování, jak skrze korporace a jejich značky přemýšlíme a navazujeme vztah jeden k druhému i ke světu ... Korporativismus pro začátečníky | Finmag.cz ... . Podtitul: Jak si korporace podmanily svět a jak si ho vzít nazpátek Korporativismus a jeho ideologie prostoupily všechny aspekty občanského života, obchodu i kultury. Život s. r. o. ukazuje, jak se stalo, že se na své domovy díváme spíš jako na investice ... Život, s. r. o. ukazuje, jak se došlo k tomu, že se na své domy díváme spíš jako na investice než na místa k žití, jak se z internetu, revolučního sytému ... Život, s.r.o. — Nakladatelství Argo ... . Život s. r. o. ukazuje, jak se stalo, že se na své domovy díváme spíš jako na investice ... Život, s. r. o. ukazuje, jak se došlo k tomu, že se na své domy díváme spíš jako na investice než na místa k žití, jak se z internetu, revolučního sytému...SOUVISEJÍCÍ KNIHY