Eleonora Akvitánská. Vzpurná královna

Eleonora Akvitánská. Vzpurná královna - Jean Flori | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Jean Flori
DIMENZE
6,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Eleonora Akvitánská. Vzpurná královna.pdf


Chcete si knihu přečíst?Eleonora Akvitánská. Vzpurná královna ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jean Flori. Číst Eleonora Akvitánská. Vzpurná královna Online je nyní tak snadné!

POPIS


Eleanor Akvitánská (1122–1204), dědička akvitánského vévodství a dvojnásobná královna, byla nejprve manželkou francouzského krále Ludvíka VII. Když dosáhla rozvodu s ním, stala se ženou normanského vévody a anglického krále Jindřicha II. Tatomatka tří králů (Jindřicha Mladíka, Richarda Lvího srdce a Jana Bezzemka), vládla téměř sedmdesát let, strávila však také patnáct let ve vězení, kam ji uvrhl její druhý manžel. Byla zatracována pro svůj tzv. "nemravný" život, stala se však i inspirací trubadúrů. Hodnocení a soudy Eleonořiny osobnosti se i mezi historiky dodnes značně rozcházejí. Jean Flori, krerý patří k významným znalců evropského středověku a rytířské a dvorské kultury vytváří objektivní a především na důkladné analýze pramenů založený životopis této mimořádné pozoruhodné ženy, přičemž nepřestává být velmi poutavým vypravěčem.Vydání knihy podpořil Francouzský institut v Praze. Vydání knihy podpořil Centre National du Livre. Vydání knihy podpořilo hlavní město Praha.


...ra Akvitánská (francouzsky Aliénor d'Aquitaine, anglicky Eleanor of Aquitaine; asi 1122/1124? Bordeaux - 31 ... Vzpurná královna ... . března/1. dubna 1204? Poitiers) byla akvitánská vévodkyně v letech 1137 až 1204 a hraběnka z Poitiers.. Sňatkem s Ludvíkem VII. se stala nejprve francouzskou královnou (1137-1152) a po rozvodu s Ludvíkem v důsledku druhého manželství s Jindřichem II. Eleanora Akvitánská. Vzpurná královna . 18,37 € ... Eleonora Akvitanska - akvitanska vojvodkyna, francuzska kralovna, vojvodk ... Eleonora Akvitánská. Vzpurná královna - Flori Jean ... ... . Vzpurná královna . 18,37 € ... Eleonora Akvitanska - akvitanska vojvodkyna, francuzska kralovna, vojvodkyna normanska, vojvodkyna z Anjou, kralovna anglicka, nezavisla zena, zena v podruci dvoch manzelov, neverna manzelka, obet doby, sudkyna na dvoroch lasky, vaznena kralovna, manzelka, matka, patronka, obet vlastnych ... Eleonora Akvitánska book. Read 2 reviews from the world's largest community for readers. Eleanor...SOUVISEJÍCÍ KNIHY