Otevřené dílo: Forma a neurčenost v současných poetikách

Otevřené dílo: Forma a neurčenost v současných poetikách - Umberto Eco | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Umberto Eco
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Otevřené dílo: Forma a neurčenost v současných poetikách.pdf


Chcete si knihu přečíst?Otevřené dílo: Forma a neurčenost v současných poetikách ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Umberto Eco. Číst Otevřené dílo: Forma a neurčenost v současných poetikách Online je nyní tak snadné!

POPIS


Otevřené dílo poprvé vyšlo v roce 1962 a vyvolalo bouřlivý ohlas v Itálii i v zahraničí. Šokovalo především svým přístupem: Umberto Eco zde poukazuje na některé paralely mezi určitými tendencemi v soudobém umění a postupy moderních vědních oborů, rozlišuje také dvojí pojetí uměleckého díla: první pojetí představuje naprogramovanou konstrukci, předurčující jedinou možnou organizaci významů, kdežto pojetí druhé, koncepce „otevřeného díla“, k níž směřuje právě moderní umění, počítá se svobodnou aktivitou čtenáře, který na vytváření konkrétní podoby uměleckého díla participuje.


...Otevřené dílo -- Forma a neurčenost v současných poetikách - Umberto Eco ... Umlkám do čekání | Odborná literatúra a právnická ... ... . Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je nadále plně v provozu. Od 27. 4. 2020 jsou navíc všechny naše prodejny a výdejny opět otevřeny. ... (forma a neurčenost v současných poetikách) Otevřené dílo poprvé vyšlo v roce 1962 a vyvolalo bouřlivý ohlas v Itálii i v zahraničí. Šokovalo především svým přístupem: Umberto Eco zde poukazuje na některé paralely mezi určitými tendencemi v soudobém umění a postupy moderních vědních oborů, rozlišuje také dvojí pojetí uměleckého díla: první pojetí představuje naprogramovanou konstrukci,... ECOu mber to Otevřené dílo Forma a neurčenost v současných poetikách ... Umberto Eco: Otevřené dílo | Hospodářské noviny (iHNed.cz) ... ... ECOu mber to Otevřené dílo Forma a neurčenost v současných poetikách argo 00def1_otevren...SOUVISEJÍCÍ KNIHY