Duše jako místo dění světa: Studie k pojetí (lidské) duše u Aristotela

Duše jako místo dění světa: Studie k pojetí (lidské) duše u Aristotela - Stanislav Synek | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Stanislav Synek
DIMENZE
9,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Duše jako místo dění světa: Studie k pojetí (lidské) duše u Aristotela.pdf


Chcete si knihu přečíst?Duše jako místo dění světa: Studie k pojetí (lidské) duše u Aristotela ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Stanislav Synek. Číst Duše jako místo dění světa: Studie k pojetí (lidské) duše u Aristotela Online je nyní tak snadné!

POPIS


Západní filosofická tradice spatřuje specifičnost člověka ve schopnosti mluvit a myslet. U řady myslitelů zároveň najdeme silný důraz na jedinečnost lidské osoby. Můžeme se pak ptát: je mezi těmito určeními nějaká souvislost, a pokud ano, jaká? Co je to vůbec myšlení a jak se liší od ostatních duševních schopností? V jakém smyslu náleží rozum člověku jako tělesné bytosti? Jedním z klíčových textů, který výrazně a nadlouho ovlivnil uvažování o těchto otázkách, je Aristotelův spis O duši. Předkládaná studie je snahou o interpretaci tohoto nesnadno přístupného a bohatě komentovaného spisu. Jejím cílem je předvést pokud možno ucelený výklad jeho základních konceptů v kontextu Aristotelovy přírodní filosofie a metafyziky. Základní výkladovou perspektivou přitom bude otázka po smyslu bytí člověka jako individuální myslící bytosti.


...še jako místo dění světa -- Studie k pojetí (lidské) duše u Aristotela - Stanislav Synek Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je nadále plně v provozu ... Vyjevování bytí u Aristotela, Hegela a Brentana | REFLEXE ... ... . Duše jako místo dění světa Autor: Synek, Stanislav Nakladatel: Togga EAN: 9788074760716 ISBN: 978-80-7476-071-6 Popis: 1× kniha, brožovaná, 252 stran, česky Rozměry: 12 × 19 cm Rok vydání: 2014 (1. vydání) Duše jako místo dění světa. Studie k pojetí (lidské) duše u Aristotela. Stanislav Synek. Togga , 2015 Tatra kolem světa 60 let cestovatelských zkušeností ... Studie k pojetí (lidské ... Rozum ctnosti a duse levně | Mobilmania zboží ... . Studie k pojetí (lidské) duše u Aristotela. Stanislav Synek. Togga , 2015 Tatra kolem světa 60 let cestovatelských zkušeností ... Studie k pojetí (lidské) duše u Aristotela Autor: Stanislav Synek. ... chápeme jako odměnu zákazníkovi, který u nás pravidelně nakupuje knihy, a rádi bychom touto formou poděkovali za jeho přízeň. » pravidla ... Duše jako místo dění světa . Západní filosofická tradice spatřuje specifič...SOUVISEJÍCÍ KNIHY