Devadesát tři

Devadesát tři - Victor Hugo | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Victor Hugo
DIMENZE
6,9 MB
NÁZEV SOUBORU
Devadesát tři.pdf


Chcete si knihu přečíst?Devadesát tři ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Victor Hugo. Číst Devadesát tři Online je nyní tak snadné!

POPIS


Bastila padla. Francouzský král byl zajat, souzen a společně s manželkou popraven. Celá Evropa se rozhodla za tento čin Francii potrestat válečným tažením a royalisté začínají znovu nabírat na síle. Národ je rozdělen. Otec bojuje se synem, matka proklíná dceru, na dveře ťuká jakobínská diktatura a vlády se ujímá madam Gilotina. Rok 1793 byl nejdramatičtějším obdobím francouzské revoluce a na jeho pozadí se odehrává napínavý a zároveň tragický příběh skvělého historického románu Devadesát tři, který napsal Victor Hugo. Kniha patří mezi vrcholná díla francouzského romantismu.


...sát tři (1874, Quatrevingt-treize) je romantický historický román francouzského prozaika, dramatika a básníka Victora Huga ... Devadesát tři - Victor Hugo | Kniha na Alza.cz ... .Jedná se o poslední autorův román. Je pojmenován podle roku 1793, což byl jeden z nejdramatičtějších roků Velké francouzská revoluce.V románu je zachycen historický zlom, který změnil revoluční hnutí a jeho ideály v období teroru. Členění čísel. Pokud zvolíme zápis čísel pomocí číslic, oddělujeme trojice řádů před a za desetinnou čárkou mezerami, tzn. že č ... Devadesát tři - rozbor díla k maturitě | Rozbor-dila.cz ... . Pokud zvolíme zápis čísel pomocí číslic, oddělujeme trojice řádů před a za desetinnou čárkou mezerami, tzn. že čísla, která mají více než tři místa vlevo nebo vpravo od desetinné čárky, členíme do skupin o třech číslicích: 6 378 km; 30 000 let; 2 500 000 obyvatel; 11 430,5 l; 34 145,50 Kč; 3,536 2 kg; 2,345 27 g apod. Až v roce 1874 vychází kniha Devadesát tři. Tento jeho po...SOUVISEJÍCÍ KNIHY