Věc Makropulos

Věc Makropulos - Karel Čapek | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Karel Čapek
DIMENZE
6,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Věc Makropulos.pdf


Chcete si knihu přečíst?Věc Makropulos ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Karel Čapek. Číst Věc Makropulos Online je nyní tak snadné!

POPIS


Divadelní hra z roku 1922 nastoluje otázku morálních důsledků umělého prodlužování lidského života a oddalování smrti, což je v dnešní době více než aktuální téma. Hlavní hrdinkou je dcera rudolfínského alchymisty, které její otec podal elixír nesmrtelnosti a ona se díky tomu dožívá tří set let. Není sice šťastná, ale smrti se bojí, proto hledá recept na elixír, který její otec kdysi sepsal, aby se mohla zase omladit a prodloužit si život. Nakonec ale stejně proúpadá deziluzi ze své příliš dlouho trvající existence. Tato hra byla již roku 1925 Leošem Janáčkem adaptována na operu, která se s úspěchem hraje dodnes.


...akropulos je divadelní hra českého spisovatele a dramatika Karla Čapka ... Věc Makropulos - Press photos | The Göteborg Opera ... .Tato hra měla premiéru v roce 1922 v Městském divadle na Vinohradech v Praze.Zabývá se otázkou nesmrtelnosti a práva člověka prodlužovat si uměle život. The Makropulos Affair (or The Makropoulos Case, The Makropulos Secret, or, literally, The Makropulos Thing; Czech Věc Makropulos) is a Czech opera in 3 acts, with music and libretto by Leoš Janáček.Janáček based his opera on the play Věc Makropulos by Karel Čapek.Com ... Contemplating the Beyond: Věc Makropulos at the Opernhaus ... ... .Janáček based his opera on the play Věc Makropulos by Karel Čapek.Composed between 1923 and 1925, The Makropulos Affair was his penultimate opera and, like much of his later work, was ... Záznam představení hry Věc Makropulos z roku 1970 v nastudování souboru Divadla S. K. Neumanna v Libni, s Janou Štěpánkovou v titulní roli a divadelní režii Karla Pokorného, dnes ... Věc Makropulos. What is the meaning of life if it has no end? We want to live longer and longer, yet remain ever young....SOUVISEJÍCÍ KNIHY