Aby nemuseli nakonec žebrati: Příběhy z dějin karlínské Invalidovny

Aby nemuseli nakonec žebrati: Příběhy z dějin karlínské Invalidovny - Pavel Heřmánek | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Pavel Heřmánek
DIMENZE
6,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Aby nemuseli nakonec žebrati: Příběhy z dějin karlínské Invalidovny.pdf


Chcete si knihu přečíst?Aby nemuseli nakonec žebrati: Příběhy z dějin karlínské Invalidovny ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Pavel Heřmánek. Číst Aby nemuseli nakonec žebrati: Příběhy z dějin karlínské Invalidovny Online je nyní tak snadné!

POPIS


Budovu Invalidovny v Praze – Karlíně, chátrající skvost barokní architektury, čeká v nejbližší době nejistá budoucnost a život z ní může nadobro vyprchat. Vůbec první ucelenější zpracování dějin Invalidovny se zabývá především osudy lidí, kteří do tohoto areálu přicházeli, aby nemuseli žebrat či živořit, kde se ale i rodili, umírali, léčili, modlili, bydleli a pracovali, prostě prožívali v něm svůj příběh či jeho část. Kniha podrobně přibližuje téma Strozziho nadace, zabývá se vlastní stavbou budovy a specifickými podmínkami života v ní. Zejména se ale snaží proniknout ke konkrétním lidem, kteří v Invalidovně dlouhá léta žili. Z dějin 18. a 19. století se dochovaly spíše střípky, ve 20. století se již daří skládat ucelenější příběhy. Jsou zajímavé, někdy podivné i kuriózní, rozhodně nás však neponechají lhostejnými. Edice Traumata války, jejíž třetí svazek Vám nabízíme, představuje nové pohledy na vojenské konflikty, jejichž traumatizující dopad lze sledovat i desítky let po jejich ukončení. Příběhy obětí, svědků a zločinců zrcadlí hluboké společenské otřesy, které zejména Evropě přinesla válka. Odborně pojaté publikace se zabývají také každodenním životem „malých“ jednotlivců stižených válkou, a to na pozadí přelomových událostí starého kontinentu (v edici zatím vyšly tituly: Stroje na smrt a Bratrstvo).


...a: Aby nemuseli nakonec žebrati -- Příběhy z dějin karlínské Invalidovny - Pavel Heřmánek ... Po strništi bos Zdeněk Svěrák pdf ulozto - anfrechdolci ... . Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je nadále plně v provozu. Od 27. 4. 2020 jsou navíc všechny naše prodejny a výdejny opět otevřeny. ... PŘÍBĚHY Z DĚJIN. KARLÍNSKÉ INVALIDOVNY. Budovu Invalidovny v Praze - Karlíně, chátrající skvost barokní architektury, čeká v nejbližší době nejistá budoucnost a život z ní může nadobro vyprchat. Vůbec první ucelenější zpracování dějin Invalidovny se zabývá především osudy lidí ... Aby nemusel nakonec žebrati - Příběhy z dějin karlínské ... ... . Vůbec první ucelenější zpracování dějin Invalidovny se zabývá především osudy lidí, kteří do tohoto areálu přicházeli, aby nemuseli žebrat či živořit ... Aby nemuseli nakonec žebrati Příběhy z dějin karlínské Invalidovny ... Rozlehlá budova karlínské Invalidovny se stane v nejhorším případě ruinou, chátrají...SOUVISEJÍCÍ KNIHY