Karel IV. - Císař a císařovna

Karel IV. - Císař a císařovna - Josef Bernard Prokop | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Josef Bernard Prokop
DIMENZE
7,9 MB
NÁZEV SOUBORU
Karel IV. - Císař a císařovna.pdf


Chcete si knihu přečíst?Karel IV. - Císař a císařovna ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Josef Bernard Prokop. Číst Karel IV. - Císař a císařovna Online je nyní tak snadné!

POPIS


Karel IV., český král a římský císař, i po více než šesti stoletích stále inspiruje badatele, spisovatele a všechny, kdo se zajímají o historii českého státu. Byl to jistě silný a významný panovník. Ale jaký byl člověk? Jak zvládal roli manžela a otce? V čem chyboval? Co mu přinášelo radost? Odpovědi na tyto otázky i mnoho dalších nalezneme v Tajném deníku. Ve druhém svazku se přenesme se spolu s Karlem do roku 1363. To byl rok bohatý na události, ale ani roky další neslibují příliš mnoho klidu. Sňatkem s Alžbětou vzal Karel vítr z plachet pouze jednomu ze svých protivníků, ještě jich zůstává dost. Královští manželé se pokoušejí nalézt společnou řeč. Alžběta se snaží zapojit do politického dění a přispět svému muži, což neznamená, že schvaluje vždy jeho jednání. Její naděje se upnou ke korunovaci, která ji podle jejího názoru učiní nadřazenou králi Václavovi, jejímu nevlastnímu synovi. Karel se mezitím chystá definitivně zúčtovat se svým zetěm a současně nepřítelem, vévodou Rudolfem Habsburským, avšak věc dopadne trochu jinak, než předpokládá. Kromě přípravy na císařskou korunovaci a slavnou římskou jízdu musí Karel řešit křížovou výpravu a nebezpečí z toho plynoucí, pátrá po odkazu své matky a vrahovi svého otce. Bitva u Crécy totiž probíhala trochu jinak, než si Karel dlouhá léta myslel. Citelně ho zasáhne ztráta nejvěrnějšího přítele a důvěrníka Arnošta z Pardubic. Kdo jej nahradí? Bude to císařovna Alžběta, jež se po jeho boku mění z tvrdohlavé dívky v silnou osobnost?


... audioknihy Karel IV. - Císař a císařovna „Pokud se rozhodnete poslouchat Karla IV ... Karel IV. - Císař a císařovna - CDmp3 (Čte Jiří Dvořák ... ... . jako celek, čeká na vás celkem 31 hodin a 21 minut poslechu. Během celé této doby vás bude provázet atmosférický hlas Jiřího Dvořáka. Ten na audioknižním poli rozhodně není žádným nováčkem. Karel IV. ‒ Císař a císařovna - audiokniha obsahuje vyprávění o životě českého panovníka. Autor Josef Bernard Prokop. Čte Jiří Dvořák. Režie Michal Bureš. Třetí část ... Karel IV. Císař a císařovna - Josef Bernard Prokop | Knihy ... ... . Autor Josef Bernard Prokop. Čte Jiří Dvořák. Režie Michal Bureš. Třetí část Tajného deníku císaře Karla IV., přináší události z poslední dekády jeho života, tedy události let 1368-1378. Kniha Karel IV. - Císař a císařovna Přidat komentář. Tesssay. 1 15.07.2018 "Přečetla" jsem všechny 4 díly formou audioknihy a musím říct, že se mi kniha - příběh moc líbil a pan Dvořák ji ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY