Mezi dvěma světy: Život a dílo Jana Kapistrána Vyskočila

Mezi dvěma světy: Život a dílo Jana Kapistrána Vyskočila - Václav Čada | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Václav Čada
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Mezi dvěma světy: Život a dílo Jana Kapistrána Vyskočila.pdf


Chcete si knihu přečíst?Mezi dvěma světy: Život a dílo Jana Kapistrána Vyskočila ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Václav Čada. Číst Mezi dvěma světy: Život a dílo Jana Kapistrána Vyskočila Online je nyní tak snadné!

POPIS


Předložená práce pojednává o osobnosti církevního historika a představiteli františkánského řádu Janu Kapistránovi Vyskočilovi (1886 –1956), který působil celkem čtyřikrát jako provinciál českomoravské františkánské provincie. Kromě vyučování na středních a vysokých školách také publikoval řadu historických a filosofických prací. Ve středu jeho zájmu bylo období středověku v Českých zemích, zpracoval dvě rozsáhlé biografie o Arnoštu z Pardubic a blahoslavené Anežce České. Byl profesorem českých církevních dějin a děkanem teologické fakulty V Praze. Jakožto vrcholný představitel katolické církve byl v roce 1950 internován v želivském klášteře. Jan Kapistrán zemřel po propuštění ze Želiva v roce 1956. Kromě samotného životopisu jsou v této práci popsány i některé ze zahraničních cest Kapistrána a stručně představeny i jeho nejvýznamnější publikace.


...ezi dvěma světy -- Život a dílo Jana Kapistrána Vyskočila - Václav Čada ... Full text of "Nae doba" ... . Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je nadále plně v provozu. Od 27. 4. 2020 jsou navíc všechny naše prodejny a výdejny opět otevřeny. ... > Mezi dvěma světy-11% sleva. Mezi dvěma světy: Život a dílo Jana Kapistrána Vyskočila Václav Čada Nakladatel: Drábek Antonín 2015 Život a dílo Jana Kapistrána Vyskočila. ČADA Václav. Info: Drábek Antonín, 2015 (1.) - váz., 248 str. EAN: 97880 ... Mezi dvěma světy | Dumknihy.cz - knihy po všech stránkách ... . ČADA Václav. Info: Drábek Antonín, 2015 (1.) - váz., 248 str. EAN: 9788088065029 Mezi dvěma světy. Kdo napsal knihu Mezi dvěma světy? Autorem je Václav Čada. Hodnocení, recenze, zajímavosti a informace o knize. ČBDB.cz - Databáze knih. Registrovat Přihlásit . ... Život a dílo Jana Kapistrána Vyskočila. 0% 0 0. Hodnotit lze až po přihlášení ... Odborné dílo moravského stavovského historiog...SOUVISEJÍCÍ KNIHY