Petr Lébl 50

Petr Lébl 50 - Vlasta Smoláková, | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Vlasta Smoláková,
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Petr Lébl 50.pdf


Chcete si knihu přečíst?Petr Lébl 50 ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Vlasta Smoláková,. Číst Petr Lébl 50 Online je nyní tak snadné!

POPIS


Publikace k nedožitým padesátinám Petra Lébla (1965-1999), nejkontroverznějšího talentu mezi českými divadelními režiséry posledního dvacetiletí 20. století, je obrazivou chronologickou evokací jeho tvorby a vyhraněného režijně-výtvarného konceptu divadla i života, jenž od amatérských začátků v půli osmdesátých let až po profesionální vrcholy v Divadle Na zábradlí v závěru století povyšoval "inspiraci banalitou" v působivé tvůrčí gesto. Fotografie z inscenací a bohatý obrazový materiál (scénické a kostýmní návrhy, divadelní programy a plakáty, režijní kniha, deník ad.) glosuje výběr z Léblových postřehů na okraj divadla. Součástí knihy je DVD s trojicí videozáznamů představení monodramatu Výběrčí s Léblem v hlavní (a jediné) roli, životopisné kalendárium, základní bibliografie a pexeso. Publikaci graficky koncipoval a realizoval Honza Petružela, texty vytvořila Vlasta Smoláková. Po knize ALFRÉD RADOK 100, vychází publikace PETR LÉBL 50 jako druhý svazek řady obrazových publikací Institutu umění - Divadelního ústavu.


...bl (16 May 1965, Prague - 12 December 1999, Prague) was a Czech theatre director, scenographer, actor, designer and artistic director of the Theatre on the Balustrade ... Cabaret - Variety ... . Lébl is considered one of the most significant personalities of the 20th century Czech theatre. Petr Lébl pocházel z rodiny hudebního teoretika, otec mu ale záhy zemřel. Měl za sebou studia na střední grafické škole, pracoval jako propagační výtvarník a hrál amatérsky divadlo. V polovině osmdesátých let v necelých dvaceti zrežíroval Vonnegutovu Grotesku v kulturním sále holešovických Dopravních podniků. Petr Lébl 50 Vlasta Sm ... Jehlice revue: Petru Léblovi s pietou k padesátinám ... . V polovině osmdesátých let v necelých dvaceti zrežíroval Vonnegutovu Grotesku v kulturním sále holešovických Dopravních podniků. Petr Lébl 50 Vlasta Smoláková kniha online. Ke stažení Petr_Lébl_50.pdf Číst online. 1 50 LET CHEMICKÉ PRŮMYSLOVKY V KŘEMENCOVĚ ULICI V PRAZE Masarykova střední škola chemická ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY