Opevněné kostely II.: v Čechách, na Moravě a ve Slezsku

Opevněné kostely II.: v Čechách, na Moravě a ve Slezsku - Zdeněk Fišera | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Zdeněk Fišera
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Opevněné kostely II.: v Čechách, na Moravě a ve Slezsku.pdf


Chcete si knihu přečíst?Opevněné kostely II.: v Čechách, na Moravě a ve Slezsku ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Zdeněk Fišera. Číst Opevněné kostely II.: v Čechách, na Moravě a ve Slezsku Online je nyní tak snadné!

POPIS


Opevněné kostely jsou zajímavým druhem sakrálních staveb. Sloužily nejen pro náboženské účely, ale také jako opěrné body při obraně proti nepříteli. Kromě tradičních architektonických prvků obsahují i prvky fortifikační, například střílny nebo zesílené zdivo. Jejich poloha z nich potom často činí dominantní prvek měst, vesnic i krajiny. Druhý díl, který máte nyní v rukou, pojednává o opevněných kostelech v oblastech Vysočiny, Pardubického, Jihomoravského, Moravskoslezského, Olomouckého a Zlínského kraje.


...né kostely jsou zajímavým druhem sakrálních staveb ... Opevněné kostely v Čechách, na Moravě a ve Slezsku - 2 ... ... . Sloužily nejen pro náboženské účely, ale také jako opěrné body při obraně proti nepříteli. Kromě tradičních architektonických prvků obsahují i prvky fortifikační, například střílny nebo zesílené zdivo. Mapa knižní: Církevní opevnění v Čechách, na Moravě a ve Slezsku - Fišera, Zdeněk ; - Nejen kostely, ale i celá řada klášterů byla stavěna jako opevněné prostory, kde bylo možné se v případě nebezpečí také bránit. Známý encyklopedista a autor turistických ... Opev ... Opevněné kostely II.: v Čechách, na Moravě a ve Slezsku ... . Známý encyklopedista a autor turistických ... Opevněné kostely II. díl v Čechách, na Moravě a ve Slezsku - Fišera, Zdeněk ; Opevněné kostely jsou zajímavým druhem sakrálních staveb. Sloužily nejen pro náboženské účely, ale také jako opěr...SOUVISEJÍCÍ KNIHY