Hledání stop sociologie v nesociologických vědách

Hledání stop sociologie v nesociologických vědách - Olga Vodáková | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Olga Vodáková
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Hledání stop sociologie v nesociologických vědách.pdf


Chcete si knihu přečíst?Hledání stop sociologie v nesociologických vědách ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Olga Vodáková. Číst Hledání stop sociologie v nesociologických vědách Online je nyní tak snadné!

POPIS


Kniha, jež vznikla v rámci projektu „Dějiny a současnost české sociologie“, zkoumá vliv sociologie na jiné vědní obory (případně vliv oboustranný), a to specificky v Českých zemích, resp. Československu a České republice. Zabývá se doposud nepříliš prozkoumanou problematikou vlivu sociologie (a to primárně sociologie české) na vybrané vědní obory v českém prostředí, její intervence a vstupování do nich: konkrétně do uměnovědných oborů, etologie a archeologie. Vztahy sociologie a ostatních vědních oborů jsou pouze načrtnuty, stejně jako historické období předcházející vzniku sociologie jako samostatného vědního oboru. Kniha se snaží inspirovat k dalšímu zkoumání na tomto poli. Nedílnou součástí publikace jsou přílohy složené především z dobových úryvků textů dokumentujících přítomnost sociologie i tam, kde bychom ji nečekali. Které vědní obory může sociologie „infikovat“ a které jsou „imunní“? Jde mezi vědními obory o vědomou či nevědomou „spolupráci“? Je možné hledat stopy sociologie v době, kdy ještě sociologie jako obor neexistovala? Jakou roli hrála sociologie v české umělecké avantgardě? Věděli autoři a autorky vzpomínkové literatury, že jsou sociology amatéry? A věděli to romanopisci? Proč se etologie k sociologii nehlásí, ale archeologie to dělá?


...jež vznikla v rámci projektu „Dějiny a současnost české sociologie", zkoumá vliv sociologie na jiné vědní obory (případně vliv oboustranný), a to specificky v Českých zemích, resp ... Olga Vodáková | Gorila ... . > Hledání stop sociologie v nesociologických vědách-13% sleva. Kniha: Hledání stop sociologie v nesociologických vědách Autor: Olga Vodákov á. Kniha české socioložky zkoumá stopy sociologie v jiných oborech (vědy o umění, etologie, archeologie). ... Hledání stop sociologie v nesociologických vědách Olga Vodáková. Kniha, jež vznikla v rámci projektu „Dějiny a současnost české sociologie", zkoumá vliv sociologie na jiné vě ... Kniha "Hledání stop sociologie v nesociologických vědách" ... . ... Hledání stop sociologie v nesociologických vědách Olga Vodáková. Kniha, jež vznikla v rámci projektu „Dějiny a současnost české sociologie", zkoumá vliv sociologie na jiné vědní obory (případně vliv oboustranný), a to specificky v Českých zemích, resp. Československu a České republice. → Hledání stop sociologie v nesociol...SOUVISEJÍCÍ KNIHY