Meursault, přešetření

Meursault, přešetření - Kamel Daúd | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Kamel Daúd
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Meursault, přešetření.pdf


Chcete si knihu přečíst?Meursault, přešetření ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Kamel Daúd. Číst Meursault, přešetření Online je nyní tak snadné!

POPIS


Více než sedmdesát let po slavném Camusově Cizinci slaví v řadě zemí úspěch Kámil Daúd s románem Meursault, přešetření. Převrací v něm příběh Cizince, který v koloniálním Alžírsku coby běloch jménem Meursault zabije bez zjevného důvodu Araba. V Daúdově díle je to právě naopak: Arab zabíjí bělocha. Díky literárním kvalitám a aktuálnímu tématu se román dostal mezi čtyři finalisty Goncourtovy ceny. Kontroverzní dílo vyvolalo i negativní odezvu – v rodném Alžírsku byla na autora vyhlášena fatva.


...ursault, přešetření Přidat komentář ... Literární.cz | Kámel Daúd: Meursault, přešetření /ukázka/ ... . petrarka72. 3 24.01.2019. Je to pár stránek, které se nečtou snadno, ale skrývají v sobě myšlenkovou inspirativnost - a to jak v případě, že čtenář zná Camusova Cizince (nebo si dohledá informace o něm), tak v případě, že vnímá novelu Kámela Daúda jako samostatný ... Kniha: Meursault, přešetření (Kamel Daoud). Nakupujte knihy online vo vašom obľúbenom kníhkupectve Martinus! Elektronická kniha: Meursault, přešetření Autor: Kamel Daoud Formou dialogu autor polemizuje s Mersaultem, hrdinou novely Alberta Camuse Cizinec - s cílem vrátit jeho oběti identitu, příběh a důstojnost. Daúd, Kámel: Meursault, přešetření ... Meursault, přešetření / Nejlevnější knihy ... . Daúd, Kámel: Meursault, přešetření (in Respekt) Jiná verze světoznámého příběhu, který zapsal Albert Camus, se zastává Araba zastřeleného na pláži v jedné z nejslavnějších románových scén...SOUVISEJÍCÍ KNIHY