Běda tomu, kdo vyčnívá z řady: 1948 – 1953: pohled do zákulisí politických zločinů

Běda tomu, kdo vyčnívá z řady: 1948 – 1953: pohled do zákulisí politických zločinů - Roman Cílek | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Roman Cílek
DIMENZE
7,9 MB
NÁZEV SOUBORU
Běda tomu, kdo vyčnívá z řady: 1948 – 1953: pohled do zákulisí politických zločinů.pdf


Chcete si knihu přečíst?Běda tomu, kdo vyčnívá z řady: 1948 – 1953: pohled do zákulisí politických zločinů ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Roman Cílek. Číst Běda tomu, kdo vyčnívá z řady: 1948 – 1953: pohled do zákulisí politických zločinů Online je nyní tak snadné!

POPIS


Jak snadné (a především pohodlné) je zapomínat – a jak nezdravé je to pro duši národa! Kniha zkušeného autora literatury faktu Romana Cílka nás strhujícím vypravěčským způsobem vrací do poúnorových časů, kdy kralovalo bezpráví. Poodhrnuje oponu času a na konkrétních příbězích, týkajících se v roli obětí především hrdinů předchozího protifašistického odboje a válečného dění, nám přibližuje dobu vykonstruovaných procesů, účelové msty, trýzněním získaných výpovědí, agentů-provokatérů, mocí posedlých jedinců a zlovolných hrátek s lidskými osudy. Autor se tomuto tématu věnuje již řadu desetiletí, prostudoval donedávna tajné archivy, setkal se u nás i v zahraničí s desítkami pamětníků – ať už obětí, nebo strůjců poúnorových zločinů (z nichž některé tento obludný systém posléze též semlel) – a získal také unikátní obrazový materiál. Díky tomu všemu předkládá čtenářům autentický obraz doby, jejíž návrat nesmíme dovolit, protože bychom tím zradili sami sebe a naše předky. Právě v této autentičnosti a důrazu na lidské osudy a pohnutky (byť ty by někdy mohly být označeny spíše za nelidské) tkví hlavní hodnota této knihy. Jejím vydáním bychom chtěli vzdát skromnou poctu těm, kteří se nedali do služeb zla či se před ním nesklonili.


...OMU, KDO VYČNÍVÁ Z ŘADY. 1948-1953: pohled do zákulisí politických zločinů ... Roman Cílek | Martinus ... . Fotografie na obálce: k nebi nedlouho před svou smrtí hledí někdejší velitel našich . západních letců generál Karel Janoušek, dolní snímek vlevo: generál Karel Kutlvašr Kniha: Běda tomu, kdo vyčnívá z řady (1948-1953: pohled do zákulisí politických zločinů) Autor: Roman Cílek Osudy lidí (především příslušníků čs. armády), kteří se stali obětí komunistických represí na konci 40. a na poč ... E-kniha: Běda tomu, kdo vyčnívá z řady | Knihy.ABZ.cz ... . armády), kteří se stali obětí komunistických represí na konci 40. a na počátku 50. let. Běda tomu, kdo vyčnívá z řady. 1948-1953: pohled do zákulisí politických zločinů ... Kniha Běda tomu, kdo vyčnívá z řady. 1948-1953: pohled do zákulisí pol...SOUVISEJÍCÍ KNIHY