Vinohrady - dobrá čtvrť pro dobré bydlení: A good quarter to live in

Vinohrady - dobrá čtvrť pro dobré bydlení: A good quarter to live in - Pavla Státníková | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Pavla Státníková
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Vinohrady - dobrá čtvrť pro dobré bydlení: A good quarter to live in.pdf


Chcete si knihu přečíst?Vinohrady - dobrá čtvrť pro dobré bydlení: A good quarter to live in ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Pavla Státníková. Číst Vinohrady - dobrá čtvrť pro dobré bydlení: A good quarter to live in Online je nyní tak snadné!

POPIS


Kniha Vinohrady – dobrá čtvrť pro dobré bydlení představí pozoruhodnou oblast Prahy v celé její pestrosti a mnohovrstevnatosti. K tématice rozvoje města se dochovalo poměrně velké množství fotografií, pohlednice a dalšího ikonografického materiálu,prostřednictvím kterého bude čtenář seznámen s vývojem města. S knihou v ruce můžeme putovat časem i prostorem, od dávných dob ke vzniku samostatných Vinohrad, od doby. kdy za pražskou hradbou bylajen volná plocha, využívaná k vinařství a zemědělství a s mnoha samostatnými usedlostmi. dále máme možnost sledovat expanzivní rozvoj města. Můžeme sledovat vývoj noblesní pražské čtvrti od bouřlivé expanze města, související s bořením pražského opevnění, až ke vzniku pevně strukturované pražské čtvrti. Byla budována do velké míry regulovaně a do nových činžovních domů se stěhovala zejména vyšší střední vrstva obyvatelstva, z Prahy, nejbližšího okolí i celých Čech. V poměrně krátké době vznikla do velké míry pravidelná síť vzdušných ulic, včetně všech atributů nového města: kostel, radnice, divadlo, společenský dům ale i oddechové plochy, nemocnice a hřbitov.


...ce je již čtvrtým dílem mnohaletého projektu Muzea hlavního města Prahy o pražských čtvrtích ... kultura - Kniha - strana 5 | Jasminka.cz ... . Představuje pozoruhodnou oblast Prahy v celé její pestrosti a mnohovrstevnatosti. K tématice rozvoje města se dochovalo poměrně velké množství fotografií, pohlednice a dalšího ikonografického materiálu, prostřednictvím kterého bude čtenář seznámen s vývojem města. Kniha: Vinohrady, dobrá čtvrť pro dobré bydlení / A Good Quarter to Live in - Pavla Státníková Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je nadále plně v provozu. Kniha představí pozoruhodnou oblast Prahy ... Vinohrady, dobrá čtvrť pro dobré bydlení / A Good Quarter ... ... . Kniha představí pozoruhodnou oblast Prahy...SOUVISEJÍCÍ KNIHY