Estonský román

Estonský román - Katrina Kalda | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Katrina Kalda
DIMENZE
6,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Estonský román.pdf


Chcete si knihu přečíst?Estonský román ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Katrina Kalda. Číst Estonský román Online je nyní tak snadné!

POPIS


Děj románové prvotiny se vrací do autorčiny vlasti posledních desetiletí 20. století a přibližuje počátky hnutí za estonskou samostatnost. Hlavní postavou je neurotický intelektuál August, jehož tíží svědomí. Otázka, proč tomu tak je, se prolíná celým textem a udržuje čtenáře v napětí.August se v polovině 90. let seznámí s úspěšným podnikatelem a bývalým disidentem Eerikem a díky němu začíná psát do novin román na pokračování. Zamiluje se však do Eerikovy ženy Charlotty, čímž situaci poněkud zkomplikuje. Vývoj jeho citů se odráží v jednotlivých pokračováních jeho románu a vytváří tak zajímavou přehlídku hlubin lidského cítění a chování, které není daleko kunderovskému stylu. Prolínání reality s románovou fikcí, jakož i postav obou vypravěčských rovin, pak činí z tohoto textu ojedinělou čtenářskou záležitost.


... estonský román ještě nebyl v postkomunistické éře napsán a možná že ani nikdy nebude ... Katrina Kalda - knihomol.sk ... . Ale po prozkoumání nemilosrdné analýzy moderní identity Tonua Onnepalua, jemné oscilace mezi duchovní a tělesnou láskou, mezi osobními a politickými úzkostmi Jaana Kaplinskiho, ... Estonský román mezi ně naštěstí nepatří. Právě naopak. Příběh byl zajímavě podaný a děj mě taky bavil. Spokojenost. Absolutní. Doporučujeme. Muž, který maloval mandlovníky. Zůstaň se mnou. Z ... Čekání na velký estonský román | Eurozine ... . Spokojenost. Absolutní. Doporučujeme. Muž, který maloval mandlovníky. Zůstaň se mnou. Zaslíbená ... Estonský román. Celkové hodnocení ... 90. let seznámí s úspěšným podnikatelem a bývalým disidentem Eerikem a díky němu začíná psát do novin román na pokračování. Zamiluje se však do Eerikovy ženy Charlotty, čímž situaci .. Zobr...SOUVISEJÍCÍ KNIHY