Pražské povstání 1945: Svědectví protagonistů

Pražské povstání 1945: Svědectví protagonistů - Pavel Machotka (ed.), | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Pavel Machotka (ed.),
DIMENZE
7,3 MB
NÁZEV SOUBORU
Pražské povstání 1945: Svědectví protagonistů.pdf


Chcete si knihu přečíst?Pražské povstání 1945: Svědectví protagonistů ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Pavel Machotka (ed.),. Číst Pražské povstání 1945: Svědectví protagonistů Online je nyní tak snadné!

POPIS


O Květnovém povstání 1945 byla již publikována řada historických prací i memoárových svědectví. Zvláštní místo mezi nimi má vzpomínkový soubor Pražské povstání 1945, vydaný roku 1965 Radou svobodného Československa ve Washingtonu v redakci profesora Otakara Machotky a obsahující několik cenných svědectví významných aktérů povstání, kteří po únoru 1948 odešli do exilu: místopředsedů České národní rady profesora Otakara Machotky a dr. Josefa Kotrlého, plukovníka Oskara Pejši, docenta Vladimíra Krajiny a dr. Františka Schwarzenberga. O půlstoletí později, v roce sedmdesátého výročí květnových událostí roku 1945, vychází v Praze rozšířená reedice tohoto sborníku, připravená profesorem Pavlem Machotkou a dr. Josefem Tomešem a doplněná o memoárová ohlédnutí předsedy České národní rady profesora Alberta Pražáka a jejího prvního místopředsedy Josefa Smrkovského. Bez ohledu na rozdílnost politických orientací a snah svých autorů se všechny vzpomínky shodují v závěru, že povstání napsalo heroickou kapitolu v dějinách Prahy a že prokázalo odhodlání českého národa bojovat za svou svobodu.


...novém povstání 1945 byla již publikována řada historických prací i memoárových svědectví ... Vlasovci - YouTube ... . Zvláštní místo mezi nimi má vzpomínkový soubor Pražské povstání 1945, vydaný roku 1965 Radou svobodného Československa ve Washingtonu v redakci profesora Otakara Machotky a obsahující několik cenných svědectví významných aktérů povstání, kteří po únoru 1948 ... O Květnovém povstání 1945 byla již publikována řada historických prací i memoárových svědectví. Zvláštní místo mezi nimi má vzpomínkový soubor Pražské povstání 1945, vydaný roku 1965 ... PDF Moderní Československé Dějiny Historické Výročí 1. Květen ... ... . Zvláštní místo mezi nimi má vzpomínkový soubor Pražské povstání 1945, vydaný roku 1965 Radou svobodného Československa ve Washingtonu v redakci profesora Otakara Machotky a obsahující několik cenných svědectví významných aktérů povstání, kteří po únoru 1948 ... František Schwarzenberg - „Úvahy a vzpomínky účastníka" (text psán do sborníku Pražské povstání 1945, který vydala v roce 1965 exilová Rada svobodného Československa ve Washing...SOUVISEJÍCÍ KNIHY