Freudova neurofyziologie mysli

Freudova neurofyziologie mysli - Michal Polák | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Michal Polák
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Freudova neurofyziologie mysli.pdf


Chcete si knihu přečíst?Freudova neurofyziologie mysli ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Michal Polák. Číst Freudova neurofyziologie mysli Online je nyní tak snadné!

POPIS


Když v 19. století vznikala psychologie jako samostatná věda empirické povahy, moderní neurověda dosud neexistovala. Neurovědná témata se však diskutovala přinejmenším na poli psychofyziky, z jejíhož základu vzešel i soubor dopisů adresovaný berlínskému lékaři Wilhelmu Fliessovi v roce 1895. Tyto dopisy psal Sigmund Freud, k jejich publikování se však nikdy neodhodlal. Vyšly až po jeho smrti nejprve v německém vydání pod názvem Entwurf einer Psychologie, později, v anglickém, jako Project for a Scientific Psychology. Z anglického názvu je patrné, že Projekt usiloval o nalezení vědeckých základů psychologie. Freud je spatřoval v materiálním substrátu lidského mozku. Ve snaze hledat biologický základ psychických pochodů ve struktuře a funkci lidského mozku byl ovšem velmi moderním autorem. I když výsledky, kterých v této práci dosáhl, nejsou z dnešního hlediska příliš oslnivé a mají spíše spekulativní charakter, existují současní badatelé (zejména příznivci neuropsychoanalýzy), kteří vidí v Projektu řadu témat, v nichž Freud takříkajíc uhodil hřebíček na hlavičku. Kniha zavede čtenáře do temných zákoutí počátků neurofyziologie lidského mozku a představí Freuda v nepříliš známém světle, jako biologického naturalistu, který odmítá nemateriální základy lidské psýché.


... ze stejné kategorie - Freudova neurofyziologie mysli Neobyčejné tvoření s dětmi Autorka v knize představuje úžasné materiály, které se v poslední době objevily na našem ... Cesty k raketoplánům - bazar | Databáze knih ... ... Freudova neurofyziologie mysli. Kdo napsal knihu Freudova neurofyziologie mysli? Autorem je Michal Polák. Hodnocení, recenze, zajímavosti a informace o knize. ČBDB.cz - Databáze knih. Freudova neurofyziologie mysli . Michal Polák; Michal Polák . 5,0 . Sledovať autora . Ekonomika a právo História Medicína Spoločenské vedy Technika a priemysel Manažment a biznis. Všetky knihy autora . Pave ... Kniha: Freudova neurofyziologie mysli (Michal Polák ... ... . Michal Polák; Michal Polák . 5,0 . Sledovať autora . Ekonomika a právo História Medicína Spoločenské vedy Technika a priemysel Manažment a biznis. Všetky knihy autora . Pavel Mervart, 2015. Na sklade. Vydavateľstvo Pavel Mervart, 2015. Když v 19. stolet...SOUVISEJÍCÍ KNIHY