Zříceniny hradů, tvrzí a zámků- Střední Čechy

Zříceniny hradů, tvrzí a zámků- Střední Čechy - Tomáš Durdík, | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Tomáš Durdík,
DIMENZE
6,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Zříceniny hradů, tvrzí a zámků- Střední Čechy.pdf


Chcete si knihu přečíst?Zříceniny hradů, tvrzí a zámků- Střední Čechy ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Tomáš Durdík,. Číst Zříceniny hradů, tvrzí a zámků- Střední Čechy Online je nyní tak snadné!

POPIS


Do současnosti vyšlo množství velmi zajímavých knih a encyklopedií, které popisují hrady, tvrze a zámky na našem území. Tato publikace je jen dalším střípkem do mozaiky k představení, doplnění a poznání těchto němých svědků minulosti, které již mnoho desetiletí ba století přitahují duše romantiků, turistů, historiků a vědců. Tato kniha je již druhým doplněným a rozšířeným vydáním, které vyšlo v roce 2000. Tentokrát obsahuje šedesát sedm zřícenin nacházejících se na území středních Čech, jež jsou zachyceny na bezmála čtyřech stovkách fotografií pořízených v rozmezí let 1996 – 2015. Každá zřícenina hradu, tvrze i zámku obsahuje co nejpřehlednější popis historie a architektonického vývoje, dokumentační fotografie k jednotlivým lokalitám, perokresbové hmotové rekonstrukce a schémata (pokud byly vědecky zpracovány) a pro zájemce o osobní návštěvu památky i co nejpřesnější popis turistického přístupu. V příloze je celá textová část přeložena do angličtiny. Stěžejním prvkem tohoto dokumentu jsou barevné fotografie, které zachycují stav zřícenin v současnosti. Předchozí díly této série – Zříceniny hradů, tvrzí a zámků – střední Čechy (2000), Zříceniny hradů, tvrzí a zámků – jižní Čechy (2002), Zříceniny hradů, tvrzí a zámků – západní Čechy (2005), Zříceniny hradů, tvrzí a zámků – východní Čechy (2012) prokázaly, že se v průběhu let staly jakousi kronikou této doby, co se týče světské torzální architektury. Zřícenina jakožto architektonický prvek totiž není věc stálá a neměnná, ale každým rokem se její podoba mění, a tak je v mnoha případech pravděpodobné, že za deset ne-li padesát let nezbyde po zídkách, hradbách nebo věžích v této publikaci zachycených ani stopy, což dokládají mnohé příklady i z nedávné minulosti.


... zámky, zříceniny. Nevíte na jaký hrad, zámek či zříceninu? Vyberte si podle regionu a oblasti ... Kudy z nudy - Hrady a zříceniny ... . Tipy na následující víkend emailem. Kromě požadovaných hradů a zámků se zobrazí i možnosti ubytování, tipy na výlety a zajímavosti z této oblasti. (Klikněte na ikonky nebo na menu vlevo). Předchozí díly této série - Zříceniny hradů, tvrzí a zámků - střední Čechy (2000), Zříceniny hradů, tvrzí a zámků - jižní Čechy (2002), Zříceniny hradů, tvrzí a zámků - západní Čechy (2005), Zříceniny hradů, tvrzí a zámků - východní Čechy (2012) prokázaly, že se v průběhu let staly jakousi ... Plaček M.: Ilustrovaná encyklopedie moravských hradů, hrádků a tvrzí: Dodatky (2007) Fišera ... Zříceniny hradů, tvrzí a zámků západní čechy - Chci.cz ... ... Plaček M.: Ilustrovaná encyklopedie moravských hradů, hrádků a tvrzí: Dodatky (2007) Fišera Z.: Skalní hrady zemí Koruny české (2004) Sedláček A.: Hrady, zámky a tvrze Království českého (1880-1927) Peša V.: České hrady...SOUVISEJÍCÍ KNIHY