Ada aneb Žár

Ada aneb Žár - Vladimir Nabokov | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Vladimir Nabokov
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Ada aneb Žár.pdf


Chcete si knihu přečíst?Ada aneb Žár ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Vladimir Nabokov. Číst Ada aneb Žár Online je nyní tak snadné!

POPIS


Příběh jednoho z Nabokovových nejhlubších i nejhravějších románů sleduje peripetie vztahu jeho protagonistů, psychologa a profesora filozofie Vana Veena a jeho sestřenice (ve skutečnosti, jak se ukáže, sestry) Ady, od prvního vzájemného milostného okouzlení přes sérii odloučení a opětovných setkání až do doby, kdy Van v pokročilém věku rekapituluje vlastní život a osudové pouto mezi oběma sourozenci. Jazykově brilantní a myšlenkově ambiciózní próza, rozklenutá mezi polovinou 19. a 20. století v geograficky i historicky pozměněném protějšku světa, jak jej známe, je parodickým i pohádkovým příběhem lásky, zamyšlením nad povahou času a v neposlední řadě svrchovaným intelektuálním dobrodružstvím.


...a aneb Žár Přidat komentář. tonysojka ... Ada aneb Žár - Nabokov Vladimir | Artforum - dobrodružstvo ... ... . 7 03. února. Souhlasím s taťkouhrabošem ,že se v této knize autor předvádí:koukejte ,jak to umím.Ale on na to má a vzhledem k tomu,že dílo psal ke konci života, si to mohl dovolit.Budu patřit mezi ty,kteří většinu forků,odkazů,aluzí i iluzí nepochopí,přesto jsem si ... Nabokov, Vladimir: Ada aneb Žár. Nejrozsáhlejší román Vladimira Nabokova je erotické mistrovské dílo i filozofické pojednání o podstatě času. Dílo vysoce riskantní obsahem má orig ... Ada aneb Žár - Vladimir Nabokov | KOSMAS.cz - vaše ... ... . Dílo vysoce riskantní obsahem má originální uměleckou formu. Jedná se o velký román, krásnou historii vášnivé lásky a velkolepé fantaskní vyprávění. ... Ada aneb Žár kniha od autora Vladimir Nabokov. Příběh jednoho z Nabokovových nejhlubších i nejhravějších románů sleduje peripetie vztahu jeho pr...SOUVISEJÍCÍ KNIHY