Ježíš z Nazareta

Ježíš z Nazareta - Roman Brandstaetter | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Roman Brandstaetter
DIMENZE
6,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Ježíš z Nazareta.pdf


Chcete si knihu přečíst?Ježíš z Nazareta ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Roman Brandstaetter. Číst Ježíš z Nazareta Online je nyní tak snadné!

POPIS


Autor tohoto románu, největšího a nejvýznamnějšího, jaký byl o Ježíšovi napsaný, se narodil jako polský Žid. V roce 1939 uprchl do Jeruzaléma, kde v roce 1944 pod vlivem těžké životní situace a mystického prožitku přestoupil na křesťanskou víru. Jeho román není pouhým opsáním evangelia. Brandstaetter se pokusil vylíčit Ježíše (Jošuu) autenticky – jako Žida, který se narodil do starozákonního židovského prostředí, do starověkého světa pod nadvládou Říma. Do vyschlé krajiny s roztroušenými stády ovcí, do každodenního potu a dřiny. Zároveň je ve své interpretaci nesmírně důsledný: nevkládá Jošuovi přímo do úst nic, co není psáno v Bibli. Výsledkem je velkolepý čtyřdílný román, který se svým záběrem a významem může rovnat dílům jako Quo Vadis nebo Egypťan Sinuhet a stejně široká může být jeho čtenářská obec. 696 + 632 stran ve dvou svazcích, plátno s ražbou, pouzdro, prodejné jen dohromady.


...š Kristus (asi mezi 7 a 1 př. n. l. Betlém - asi mezi 30 a 33 n ... Ježíš z Nazareta — PSK ... . l. Golgota), známý také jako Ježíš Nazaretský či Ježíš z Nazareta, je ústřední postavou křesťanství.. Ježíš veřejně působil jako pocestný kazatel v oblasti dnešního Izraele a západního břehu Jordánu.Hlásal brzký příchod Božího království a vyzýval k obrácení či pokání. Všechny informace o produktu Kniha Ježíš z Nazareta - Roman Brandstaetter, porovnání cen z internetových obchodů, hodnocení a recenze Ježíš z Nazareta - Roman Brandstaetter. Ježíš z Nazareta Autor: Brandstaetter, Roman Nakladatel: Prá ... Ježíš z Nazareta | Dumknihy.cz - knihy po všech stránkách ... . Ježíš z Nazareta Autor: Brandstaetter, Roman Nakladatel: Práh EAN: 9788072525928 ISBN: 978-80-7252-592-8 Originál: Jezus z Nazarethu Překlad: Eisnerová, Terezie Popis: 2× kniha, vázaná, 1344 str...SOUVISEJÍCÍ KNIHY