Sport a pohyb v životě seniorů

Sport a pohyb v životě seniorů - Pavel Slepička, | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Pavel Slepička,
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Sport a pohyb v životě seniorů.pdf


Chcete si knihu přečíst?Sport a pohyb v životě seniorů ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Pavel Slepička,. Číst Sport a pohyb v životě seniorů Online je nyní tak snadné!

POPIS


Publikace svým zaměřením vychází z přání asi každého z nás dožít se co nejvyššího věku v co nejlepší tělesné a duševní kondici a přidat tak „život k létům a nejenom léta k životu“. Autoři se v uvedené souvislosti zaměřili na možnosti sportu a pohybu jako součásti životního stylu při naplňování uvedeného přání. Věnují pozornost zejména sociálním a psychologickým efektům různých forem pohybových aktivit na psychosociální zdraví seniorů. Prezentované poznatky vycházejí z dlouhodobého výzkumu zaměřeného na hledání souvislostí mezi životním stylem seniorů a jejich pohybovým režimem i s nástinem praktického využití. Vzhledem k prodlužující se době dožití jsou uváděné poznatky stále důležitější pro každého z nás. Publikace proto může sloužit všem, kteří si chtějí rozšiřovat poznatky o možnostech sportu a pohybu při ovlivňování životního stylu a vytvářet si tak předpoklady pro aktivní životní styl i v seniorském věku.


...nský kontext životního stylu seniorů; 2 ... Německo-český a česko-německý sportovní slovník | FALON ... .1 Stárnutí populace: důvody a souvislosti ; 2.2 Demografické změny a jejich odraz ve stárnutí populace; 2.3 Periodizace stáří; 2.4 Aktivní a zdravé stárnutí; 2.5 Stárnutí, stárnoucí tělo a identita; 2.6 Pohybové aktivity a sport v životě seniorů; 3. Sport a pohyb v životě seniorů . Pavel Slepička, Jiří Mudrák, Irena Slepičková Nakladatel: Karolinum 2016 ... Elektronická kniha: Sport a pohyb v ž ... Kniha Sport a pohyb v životě seniorů - Pavel Slepička ... ... ... Elektronická kniha: Sport a pohyb v životě seniorů Autor: Pavel Slepička ; Jiří Mudrák ; Irena Slepičková Autoři se v uvedené souvislosti zaměřili na možnosti sportu a pohybu jako součásti životního stylu při naplňování uvedeného přání. 2.6 Pohybové aktivity a sport v životě seniorů 33 3. Psychosociální aspekty sportu a pohybových aktivit seniorů 41 3....SOUVISEJÍCÍ KNIHY