Jidiš pro radost

Jidiš pro radost - Leo Rosten | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Leo Rosten
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Jidiš pro radost.pdf


Chcete si knihu přečíst?Jidiš pro radost ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Leo Rosten. Číst Jidiš pro radost Online je nyní tak snadné!

POPIS


Jidiš, dnes už téměř zaniklý jazyk východoevropských chasidských štetlů, zanechal v dnešní češtině jen malou stopu: chucpe, mišpoche, košer a možná i čurbes, kibic, ksindl. Proč tedy otevírat takovou příručku? – A proč ne? odpověděl by Leo Rosten (Pan Kaplan má třídu rád) obligátní židovskou otázkou, na kterou nevíme, co říct. Třeba proto, že každé to podivné slovo, které nám předvádí, má šmrnc, sedí uprostřed vtipu na některý lidský a božský paradox – lásku, spravedlnost, peníze. Jazyk zaniká, ale židovský vtip je věčný, protože se posmívá a přitom laskavě a moudře pokyvuje hlavou. Vždyť vše je jinak. Není snad člověk komický i tragický zároveň, nepřipadá nám svět někdy absurdní a nepotřebujeme se zasmát i přes slzy?


...pro radost - to jsou příběhy, lidová moudrost, hořké glosy o životě, zhuštěné umění sebeironie a samozřejmě také a nekdoty čili vtipy, patrně nejpřirozenější a nejtypičtější forma vyjadřování těch, ... Jidiš pro radost - Rosten Leo - SEVT.cz ... ... Jidiš pro radost book. Read 50 reviews from the world's largest community for readers. Jidiš, dnes už téměř zaniklý jazyk východoevropských chasidských š... Kniha: Jidiš pro radost - Leo Rosten. Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je nadále plně v provozu. Od 27. 4. 2020 jsou navíc všechny naše prodejny a výdejny opět otevřeny. Pouze u některých je upravena otevírací doba, bližší informace naleznet ... Jidiš pro radost alternativy - Heureka.cz ... . Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je nadále plně v provozu. Od 27. 4. 2020 jsou navíc všechny naše prodejny a výdejny opět otevřeny. Pouze u některých je upravena otevírací doba, bližší informace naleznete zde. ... Tento lexikon je autorem revidované vydání Jidiš pro radost z roku 1998. V Americe je kniha pova...SOUVISEJÍCÍ KNIHY