Pokladnice Dharmy: Kurz tibetské buddhistické meditace

Pokladnice Dharmy: Kurz tibetské buddhistické meditace - Geše Rabten | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Geše Rabten
DIMENZE
8,3 MB
NÁZEV SOUBORU
Pokladnice Dharmy: Kurz tibetské buddhistické meditace.pdf


Chcete si knihu přečíst?Pokladnice Dharmy: Kurz tibetské buddhistické meditace ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Geše Rabten. Číst Pokladnice Dharmy: Kurz tibetské buddhistické meditace Online je nyní tak snadné!

POPIS


S Pokladnicí Dharmy bereme do rukou dnes již klasické dílo novodobé buddhistické literatury a skutečný klenot, který by žádný čtenář s vážným zájmem o cestu nejen tibetského buddhismu neměl přehlédnout. Kniha obsahuje esenci veškerých Buddhových Učení a jádro celé cesty. Jeden z nejvýznamnějších mistrů buddhistické meditace naší doby, ctihodný Geše Rabten Rinpoče, se při výkladu této cesty opírá o své vlastní zkušenosti a jasným a praktickým způsobem zpřístupňuje čtenáři buddhistické smýšlení a cvičení. Geše Rabten Rinpoče, který se narodil v roce 1920 v Tibetu, byl plně kvalifikovaným mistrem meditace, jedním z bývalých filozofických asistentů Jeho Svatosti Dalajlamy a autorem mnoha důležitých knih o Dharmě. Byl také zakladatelem několika věhlasných center studií tibetského buddhismu v Evropě, např. Rabten Čoelingu ve Švýcarsku, Taši Rabtenu v Rakousku, Ghe Phel Lingu v Itálii a Tibetského centra v Hamburgu. Kniha „Pokladnice Dharmy“ nám ukazuje, že Buddhova Učení opravdu jsou vzácný a nesmírně cenný poklad, který – jestliže člověk dokáže rozpoznat jeho hodnotu a umí ho obratně používat – nejen naplňuje dočasné potřeby, ale stává se příčinou dosažení trvalého štěstí. Jestliže v kontinuu naší mysli silně převládají faktory jako nevědomost, egoismus, chtivost, nenávist, pýcha, žárlivost apod., namísto míru a štěstí budou následkem těchto stavů mysli nekonečné problémy a utrpení, pro nás i pro ostatní. Pokud jsou naopak v naší mysli silně a pevně přítomny vlastnosti jako malé tužby, umění být spokojeni, altruismus, trpělivost, láska, soucit, moudrost apod., pak se dokonce i negativní podmínky promění v příznivé faktory. Vady v mysli, bez ohledu na to, jak velké a silné nám mohou připadat, nejsou v přirozenosti mysli samotné, a lze je proto úplně vymýtit, a bez ohledu na to, jak slabé mohou pozitivní kvality mysli být, s pomocí adekvátních metod je lze nekonečně rozvíjet. Bezchybné metody umožňující dosažení obou cílů jsou esencí učení Osvíceného a obsahem této knihy.


...ce Dharmy: Kurz tibetské buddhistické meditace Geše Rabten Nakladatel: Nadace Rabten 2016 Kniha „Pokladnice Dharmy" nám ukazuje, že Buddhova Učení opravdu jsou vzácný a nesmírně cenný poklad, který - jestliže člověk dokáže rozpoznat jeho hodnotu a umí ho obratně používat - nejen naplňuje dočasné potřeby, ale stává se příčinou dosažení trvalého štěstí ... Pokladnice Dharmy - Geše Rabten - Megaknihy.cz ... . Kurz tibetské buddhistické meditace . Geše Rabten; Geše Rabten . 5,0 . Sledovať autora . Ezoterika a duchovno. Všetky knihy autora ... Kniha „Pokladnice Dharmy" nám ukazuje, že Buddhova Učení opravdu jsou vzácný a nesmírně cenný poklad, který - jestliže člověk dokáže rozpoznat jeho hodnotu a umí ho obratně ... Pokladnice Dharmy. Kdo napsal knihu Pokladnice Dharmy? Autorem je Geše Rabten. Hodnocení, ... Pokladnice Dharmy: Kurz tibetské buddhistické meditace ... . Geše Rabten; Geše Rabten . 5,0 . Sledovať autora . Ezoterika a duchovno. Všetky knihy autora ... Kniha „Pokladnice Dharmy" nám ukazuje, že Buddhova Učení opravdu jsou vzácný a nesmírně cenný poklad, který - jestliže člověk dokáže rozpoznat jeho hodnotu a umí ho obratně ... Pokladnice Dharmy. Kdo napsal knihu Pokladnice Dharmy? Autorem je Geše Rabten. Hodnocení, recenze, zajímavosti a informace o knize. ČBDB.cz - Datab...SOUVISEJÍCÍ KNIHY